تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : علم و فناوری , پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۴:۱۷:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۱۸

بهره‌برداری از سالن سینمایی «صیامی» در تبریز

سالن سینمایی «صیامی» در پردیس سینمایی 22 بهمن با گنجایش ٢٨٠ نفر و مجهز به آخرین فناوری‌های روز سالن‌های سینمایی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: طی یک سال گذشته ظرفیت سینمای استا ن60 درصد افزایش یافته است، تا اوایل سال قبل نگران کاهش ظرفیت سالن‌های سینما بودیم اما امسال به همت سرمایه‌گذارانی که با نگاه فرهنگی به کمک این حوزه آمدند، شاهد رونق فضای سینمایی استان هستیم. 


محمد محمدپور افزود: امسال همانند سال‌های گذشته 21 شهریور ماه گردهم آمدیم تا روز سینما را گرامی بداریم و  افتخار داریم امروز از آقای «موسی عباسی» که سالهای سال در حوزه‌ی سینما‌داری در شهر تبریز تلاش کردند و هیچ‎گاه تسلیم مشکلات نشدند، تقدیر می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه‌ی سینمایی استان بیان کرد: ظرفیت سینمایی استان تا اسفند سال گذشته پنج هزار صندلی بود و سالن صیامی یازدهمین سالن سینمایی است که طی ماه‌های اخیر به بهره‌برداری می‌رسد و تا پایان امسال شاهد اتفاقات مهمی در فضای فیزیکی سینمای استان خواهیم بود. 
  
محمدپور ادامه داد: همچنین شاهد موفقیت‌های تولیدی سینمای استان در سطح کشوری و بین‌المللی هستیم که انگیزه برای ورود به این عرصه را هم از طرف فعالان حوزه‌ی سینما و هم از طرف سرمایه‌گذاران افزایش داده و چشم‌انداز روشنی برای استان ترسیم کرده‌ است. 
  
وی با بیان اینکه تلاشمان این بوده تا با ایجاد سینما در تمام شهرهای استان، همگان بتوانند از آخرین تولیدات سینمایی کشور بهره‌مند شوند گفت: در شهرهایی همچون چاراویماق، هشترود و جلفا هم که این امکان فراهم نیست، سینما سیار دایر شده است. 
  
محمدپور در پایان گفت: اخیراً شاهدی برگزاری جشنواره‌ی فیلم مستند استان بودیم که در نوع خود از اولین‌ها بود و همچنین قرار است جشنواره‌ی انیمیشن به همت انجمن انیمیشن استان برگزار شود؛ دومین جشنواره‌ی فیلم تبریز هم به زودی شروع خواهد شد و این جشنواره باید بتواند به نقطه‌ی قابل قبول و در خور شأن استان برسد.