تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۲۷

حجت الاسلام برگی در گفت وگو با تبریز بیدار؛

مسافرین میلیاردر اروپا دم محرم مدافع محرومین می شوند وبه هیئت ها خرده می گیرند/یکی دو جمله مهدی لیثی بهانه ای شد تا حسودان و مخالفین با او تسویه حساب کنند

حجت الاسلام برگی گفت: علت اصلی اینکه این چنین به مهدی لیثی هجمه وارد می شود این است که وی در هیئت خود از مدافعان حرم یاد می کند از آرمان های انقلاب و شهدا یاد می کند

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام رسول برگی در رابطه با حاشیه سازی های اخیر رخ داده برای یکی از مداحان جوان تبریزی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری تبریز بیدار اظهار داشت: برخلاف برخی دوستانی که ندانسته در پازل معاندان بازی می کنند و از آقای مهدی لیثی انتقاد می کنند من میخواهم به ایشان تبریک بگویم، حرکت قطار، بهترین مثال برای این مسئله استٰ، زمانیکه قطاری ساکن است و حرکتی نمی کند کسی کاری ندارد و اتفاقی هم برایش نمی افتد ولی هنگامی که این قطار در مسیر رسیدن به مقصد شروع به حرکت می کند از هر طرفی هجمه وارد می شود امکان دارد در بین راه نیز سنگ هایی هم به طرف قطار پرتاب شود.

وی گفت: وقتی هجمه ای این چنینی علیه یک هیئت حسینی و یک مداح جوان به راه می افتد این را نشان می دهد که این هیئت در مسیر پیام رسانی عاشورا به خوبی عمل کرده و موفق بوده است و دشمنان اهل لیت را این چنین عصبانی کرده که به خاطر یک جمله این چنین جوسازی رسانه ای می کنند در مسیر درست روشنگری حرکت کرده است. در حالی که اگر موفق نبود هیچ گاه با هجمه دشمن روبه رو نمی شد.

وی افزود: این حرکت فرهنگی، به طور واقع در دشمن تاثیر گزار بوده چراکه دشمن احساس خطر کرده است، به همین خاطر با بهانه چند جمله، در مقابل این جریان روشنگری ایستاده است، اینکه در مقابل آقای مهدی لیثی موضع گیری می شود، در واقع این موضع گیری ها و توهین ها بغض فرو خورده عده ای مخالف عراداری است که از آن هیئت و عظمت حسینی ناراحت و عصبانی بوده اند و حالا فرصت برایشان دست داده است.


خطیب تبریزی تصریح کرد: یک طرف این قضیه باید گفت برخی از دایه های مهربان تر از مادر هستند، همان کسانیکه حاضر اند با ذلت، ساعت ها در پشت مرزهای ترکیه زیر آفتاب بیاستند تا برای چند روز تفریح و خوشگذرانی در این کشور با صرف میلیون ها تومان خود را به زحمت بیاندازند، کسانیکه برای سگ و گربه های خود جشن تولد می گیرند و در طول سال از حال فقرا خبر ندارند ولی هنگامی که ماه محرم فرا می رسد زبان به ایراد و اشکال باز می کنند که خرج عزاداری ها صرف ایتام و فقرا شود، در جواب این افراد باید گفت که، اگر شما واقعا دغدغه فقیر و فقرا دارید برای یکبار هم که شده خرج سفرهای تفریحی خود به خارج از کشور را صرف امور فقرا کنید تا در عمل بینیم چند مرده حلاج هستید، در حالی که فلسفه نذری و احسان برای حمایت از محرومین است. باید گفت جوسازی های ایجاد شده برای این مداح جوان در راستای همین شبه افکنی های اندک جماعت عاشق و دلبسته غرب است.

وی اضافه کرد: همان کسانیکه برگزار کننده رسوم جاهلیتی مانند جشن طلاق و گرفتن تولد برای حیوانات خانگی خود هستند امروز شاهد هستیم که هجمه های سنگینی علیه یک دستگاه اباعبدالله و یک هیئتی که هزاران هزار جوان را برای برپایی عزای امام حسین(ع) جمع کرده است، به راه انداخته اند.

حجت الاسلام برگی بیان داشت: در واقع آقای مهدی لیثی جواب همان افراد شبهه انگیز را داده است، منظور از شهر پرمعصیت همان کسانی هستند که داعیه انسان دوستی دارند ولی در عمل رحم نمی کنند، طبیعتا منظور این مداح جوان همه جمعیت شهر نیست چرا که خودش و هیئتش در همین شهر است و هزاران نفری هم که برای عزای ارباب به هیئتش می آیند از همین شهرند.

اما در مورد جو دهندگان باید گفت اگر آنها واقعا داعیه انسان دوستی دارند همان هزینه غذای حیوانات خود را به فقرا اختصاص دهند. مثال عینی همان اول مهر و آغاز مدارس است، به دانش آموزان نیازمند کمک کنند. اول باید موضوع اصلی را پیدا کرد و پرسید چرا آقای مهدی لیثی این چنین واکنش نشان داده است جواب این است که مهدی لیثی در مقابل برخی افراد عافیت طلب ایستاده است که در مقابل علم امام حسین(ع) قرار گرفته اند.

وی با اشاره به سبقه تاریخی این حملات علیه عاشورا و کربلا خاطر نشان کرد: 1400 سال است که دشمن با گریه و عزاداری مخالفت می کند و بهانه اشان هم این است که با گریه کردن روحیه ها از بین می رود، دلیل این مخالفت ها هم در این است که دشمن همیشه از طریق گریه و اشک ضربه خورده است، امام خمینی(ره) فرمود: گریه ما هم سیاسی است آب خوردن شیعه هم سیاسی است، رهبر انقلاب نیر می فرماید: هیئت های ما هرگز نمی توانند لائیک و سکولار باشند زیرا امام حسین(ع) برای سیاست شهید شده است همان سیاستی که باید عین دیانت باشد.

وی عنوان داشت: در این میان تقصیر مهدی لیثی در چیست؟ چرا همچین هجمه های علیه وی وارد می شود، علت اصلی اینکه این چنین به مهدی لیثی هجمه وارد می شود این است که وی در هیئت خود از مدافعان حرم یاد می کند از آرمان های انقلاب و شهدا یاد می کند، از رهبر انقلاب سخن می گوید، پس درد، درد مهدی لیثی نیست، نمی توانند تحمل کنند که چرا مهدی لیثی سیاسی و برای نظام اسلامی می خواند، و الا چون جرات و عرضه مقابله مستقیم با دستگاه اباعبدالله را ندارند شروع به بهانه گیری و خرده گیری می کنند که چرا مهدی لیثی این حرف را زد و نباید چنین جمله ای را بر زبان جاری می ساخت، مهدی لیثی هزینه انقلابیگری خود را پرداخت می کند،دشمن نمی تواند ببیند که در چنین هیئت با عظمتی حرفی از مدافعان حرم و انقلاب زده شود.

این روحانی تبریزی یادآوری کرد: موضوع بعدی حسادت است. همیشه حسادت حسودان نیز در این گونه قضایا دیده می شود. حقیقت این است که مهدی لیثی در سن جوانی با روشی که انتخاب کرده دکان خیلی از افراد را تخته کرده است به همین خاطر برخی افراد به ظاهر مذهبی نیز دو پهلو موضع گیری می کنند، اینکه برخی می گویند آقای لیثی باید کمی مودب باشد تا از وی حمایت کنیم این سخن در ظاهر درست است ولی طرف دیگر این سخن این است که پایی که بر روی اعتقادات گذاشته می شود باید بریده شود، موضوع اصلی این است که این افراد با علم سیدالشهدا مخالف هستند مخصوصا آن علمی که همراه با نظام و انقلاب اسلامی باشد،

وی در پایان در توصیه به مهدی لیثی گفت: حسادت حسودان و کینه کینه ورزان در راه شما اثر گذار نخواهد بود، حرکت بسیار عالی شروع کرده اید و هزاران جوان را زیر بیرق سید الشهدا جمع کرده اید. کار بزرگ و باعظمتی است، این حرکت باید با جدیت ادامه پیدا کند و بدانید که شهدایی که شما عاشق و دلسوخته آن ها هستید در وقت لازم جواب دندان شکنی به این دشمنان خواهند داد. مهدی لیثی کتک خورده این جریان است که از شهید و شهدا دم میزند، از وی درخواست می کنم که همراه با دوستان این فرهنگ پیام رسانی عاشورا را ادامه دهند و شهدا هم اجر شما را هم جواب غرض ورزان با مرض را خواهند داد.