تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۶:۰۷:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۴۶

دبیرکل جمعیت زنان فرهیخته کشور:

جمعیت زنان فرهیخته حزب یا NGO نیست/ جمعیت زنان فرهیخته با ۳ هزار نفر جمعیت شکل گرفت

پیرسمساری گفت: زن شرقی و غربی نتوانستند جایگاه زنان را مطرح کنند و همه قبول داریم که دیگر تفکرات فمنیستی نخ‌نما شده است و الگوی سوم برای جهان بشریت به عنوان الگو مطرح می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، نسرین پیرسمساری  در دیدار جمعیت زنان فرهیخته استان با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: جمعیت بانوان فرهیخته استان فعالیت‌های مختلفی به همت حضور خواهران فرهیخته انجام داده است به طوریکه اعضای این جمعیت از اساتید حوزه، دانشگاه، وکیل، قاضی، نویسنده، هیات علمی، مادران معظم شهدا و سایر اقشار فرهیخته هستند.

وی با اشاره به دیدار اعضای جمعیت فرهیخته با حجت‌الاسلام  قمی، رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: آقای قمی در این دیدار  یادآور شد که وقتی رهبر معظم انقلاب فرمان دادند تا در مسوولیت تبلیغات اسلامی باشم،  نگران موضوع بودم و از این‌رو از ایشان خواستم تا تبلیغات اسلامی سازمانی مردمی باشد و از ظرفیت امور بانوان در این سازمان استفاده شود.

دبیرکل جمعیت زنان فرهیخته کشور ادامه داد: طبق رویکرد جدید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، هر ماه جلساتی با ریاست کل سازمان خواهیم داشت تا اهداف و برنامه‌ها تبیین شود.

وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب برای ایجاد الگوی سوم زن مسلمان در مقابل زن شرقی و غربی ابراز کرد: زن شرقی و غربی نتوانستند جایگاه زنان را مطرح کنند و همه قبول داریم که دیگر تفکرات فمنیستی نخ‌نما شده است و الگوی سوم برای جهان بشریت به عنوان الگو مطرح می‌شود.

پیرسمساری، هدف این جمعیت را نگرش فرهنگ بومی دانست و گفت: جمعیت زنان فرهیخته با ۳ هزار نفر جمعیت شکل گرفت و امید است در مجمع عمومی و مناسبت‌های خاص از  محضر امام جمعه تبریز بهره ببریم.

وی متذکر شد: جمعیت زنان فرهیخته نه به شکل حزبی بوده و نه به شکل سازمان‌های مردم‌نهاد است بلکه به عنوان یک شخصیت حقوقی زیرنظر تبلیغات اسلامی در حال فعال است.

دبیرکل جمعیت زنان فرهیخته کشور با تاکید به اینکه شأن جمعیت زنان فرهیخته سیاستگذاری بوده و به صورت راهبردی در سطح ملی و استانی پیش می‌رود، گفت: ما در حال ایجاد اقدام یک شبکه فراگیر هستیم.

وی، یکی از اهداف عمده در جمعیت زنان فرهیخته را تولید افکار مطابق با منویات رهبر معظم انقلاب دانست و توضیح داد: ما منتظر نتیجه یا ضمانت اجرایی نیستیم و از این‌رو پنج کارگروه فعال در بخش‌های اولویت‌دار راه‌اندازی کردیم.

پیرسمساری ادامه داد: تشکیل کارگروه تخصصی برای بخش‌هایی از قبیل مدیریت فضای مجازی و سواد رسانه‌ای، تحکیم بنیاد خانواده و تعمیق باورهای دینی، پاسخ به شبهات دینی و کارگروه متناسب با آسیب‌های اجتماعی از جمله اقدامات زنان فرهیخته استان است که به صورت بومی حل می‌شود.

وی با تاکید به اینکه رسالت عظیم جمعیت زنان فرهیخته این است تا شکل‌گیری هویت زنان جامعه نهادینه شود، گفت: ما می‌خواهیم زنان را با آن الگوها آشنا کنینم و به الگوی رهایی‌بخش و متعالی دست یابیم.

دبیرکل جمعیت زنان فرهیخته کشور خاطرنشان کرد: با سه کشور همسایه ارتباط برقرار کرده‌ایم به طوریکه آنها از ما این الگوها را خواسته‌اند.

وی بیان داشت: این کارگروه‌ها باعث شده تا از رهنمودهای امام جمعه تبریز و نماینده ولی‌فقیه در استان برای اجرای کارها استفاده کنیم و جای تشکر دارد که برخی مسائل خانواده توسط امام جمعه تبریز از تریبون نماز جمعه مطرح می‌شود.

پیرسمساری اذعان داشت: هر ماه جلسات تشکیل شده و کارگروه‌ها به صورت مجزا و تخصصی با استفاده از برخی افراد فعالیت می‌کند که از این طریق بتوان توانمندسازی اعضا و تولید خوراک برای سایر ادارات را انجام داد.

وی توضیح داد: ماحصل جلسات جمع‌بندی ۴۰ طرح است که دو مورد از آنها قابلیت طرح ملی را داشته‌اند همچنین تشکیل قرارگاه فرهنگی حضرت زینب(س)، ایجاد موکب در کربلا مابین تل زینبیه و قتل‌گاه، اعزام اکیب‌های فرهنگی، ورزشی،‌ مترجمی انگلیسی و عربی از دیگر فعالیت‌های جمعیت زنان فرهیخته استان آذربایجان‌شرقی است.