تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : علم و فناوری , شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۱:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۵۱

عزم ملی برای احیای دریاچه ارومیه نیاز است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: برای احیای دریاچه ارومیه باید عزم ملی داشته باشیم

به گزارش تبریز بیدار ،  زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: مسئله دریاچه ارومیه برای تمام نمایندگان مجلس مهم بوده و این مسئله یک مسئله ملی است، چرا که با خشکی کامل دریاچه، نیمی از کشور دچار مشکلاتی همچون مهاجرت به دلیل وزش بادهای نمکی خواهند شد.


وی با تاکید بر این که به عنوان یک مسئله ملی، پیگیر تخصیص بودجه دریاچه ارومیه هستیم، عنوان کرد: در تمامی نطق‎ها و جلسات بارها اعلام کرده‎ام که مشکل دریاچه ارومیه یک مسئله منطقه‎ای نبوده و نگاه‎ها به آن باید یک نگاه ملی باشد.

وی در ادامه گفت: در بازدیدی که با نمایندگان استان از دریاچه داشتیم، متوجه مشکلات شدیم و مدام با ستاد احیای دریاچه در ارتباط هستیم.

ساعی با اشاره به بازدید از پروژه‎ی انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه، اضافه کرد: این پروژه که توسط قرارگاه خاتم‎الانبیا در حال اجرا بوده نیز با مشکلات اعتباری روبه‎رو شده است و پیگیر هستیم تا به طور کامل اختصاص پیدا کند، با این وجود این پروژه به خوبی پیش می‎رود.

وی از تخصیص نیافتن کامل اعتبارات برای احیای دریاچه ارومیه در سال گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه امسال نیز بودجه‎ها به طور کامل تخصیص پیدا نکرده است، هر چند منتظر بارش‌های پاییزه و زمستانه هستیم، اما باید فازهایی تعریف کرده و طبق آن به درستی پیش برویم.

منبع: ایسنا