تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۵۳

مدیریت یکپارچه منابع آب خام تبریز در انتظار ردیف بودجه شهرداری؛

تبریز نیازمند مدیریت صحیح در بخش منابع آبی است/ در تبریز به اندازه کافی آب داریم

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز گفت: در تبریز به اندازه کافی آب داریم اما اصلی ترین مشکل ما در مدیریت صحیح استفاده از آن است

به گزارش تبریز بیدار ، معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز در  جلسه تخصصی انرژی شهرداری تبریز  با تاکید بر مدیریت صحیح مصرف انرژی گفت: این مدیریت باید از خود مجموعه شروع شود چرا که بدنه بزرگی دارد و تعداد ساختمان ها و فضاهای سبز و پارک ها که در آنها منابع انرژی آب، برق و گاز مصرف می شود زیاد است.

محمد حسین اسحقی در ادامه گفت: انرژی آب نسبت به سایر انرژی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون انسان بدون برق و گاز می تواند به حیات خود ادامه دهد اما بدون آب امکان زندگی وجود ندارد.

معاون فنی و عمرانی با اشاره به اضافه شدن ردیفی در بودجه شهرداری به نام مدیریت یکپارچه منابع آب خام توسط این معاونت گفت: در تبریز به اندازه کافی آب داریم اما اصلی ترین مشکل ما در مدیریت صحیح استفاده از آن است.

وی افزود: باید در این حوزه تغییراتی در راستای مصرف بهینه و جلوگیری از اتلاف صورت گیرد و در این راستا استفاده از سیستم های نوین آبیاری در بخش فضای سبز و بالا بردن راندمان کار بسیار حائز اهمیت است.


وی افزود: قبل از طراحی و برنامه ریزی برای احداث پیاده راه ها و سایر پروژه ها مانند احداث پارک و ... در مناطق، معاونت های فنی و عمرانی و مسئولین فضای سبز همراهی و هماهنگی لازم را باهم داشته باشند تا با وجود کمبود منابع آبی در یک منطقه شاهد احداث پارک و پروژه هایی که نگهداری آن منوط به وجود آب است نباشیم.

اسحقی با بیان اینکه تبریز شهر کم آبی نیست به طوریکه در گذشته برای خود باغ شهری بود گفت: تبریز نیازمند مدیریت صحیح در بخش منابع آبی است و اگر هر یک از مدیران در مناطق منابع آبی خود را بررسی نمایند و مدیریت صحیحی داشته باشند اقدام بزرگی در راستای حفظ این انرژی صورت می گیرد.