تبریزبیدار
یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۲:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۶۷

پیام تسلیت همسایگان شمال غرب به مردم ایران

ترکیه: این حمله خائنانه را محکوم می کنیم/ جمهوری آذربایجان: در این حمله خونین شریک درد شما هستیم

در ادامه این همدردی ها رامیل اوسوب اف، وزیر کشور جمهوری آذربایجان در پیامی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وقوع حادثه تروریستی در شهر اهواز را تسلیت گفت.

به گزارش تبریز بیدار ،  یک گروه مسلح تروریستیکه وابسته به گروهک تجزیه طلب موسوم به الاحوازی روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز با پوشیدن لباس مبدل به مردم و جایگاه مسئولان، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله کردند. مقامات و شخصیتهای مختلف جهان این جنایت را محکوم و با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کردند 

در ادامه این همدردی ها رامیل اوسوب اف، وزیر کشور جمهوری آذربایجان در پیامی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی وقوع حادثه تروریستی در شهر اهواز را تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است: خبر وقوع حادثه تروریستی در شهر اهواز در جنوب ایران در زمان برگزاری رژه نظامی که در نتیجه آن چند نفر جان خود را از دست دادند، موجب تاثر و اندوه فراوان گردید.

از این حادثه بسیار متاسف شده و بلیه تروریسم را در کلیه اشکال و نمادهای آن بشدت محکوم می‌‌‌‌‌‌‌نماییم.در این واقعه خونین شریک درد شما هستیم و به جنابعالی و خانواده‌‌‌ها و نزدیکان قربانیان حادثه از صمیم قلب تسلیت گفته و برای مجروحین آرزوی شفای عاجل داریم.همچنین وزارت امورخارجه ترکیه هم با انتشار بیانیه‌ای حمله تروریستی در اهواز را به شدت محکوم کرد

وزارت امورخارجه ترکیه در بیانیه خود ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی در اهواز، شهادت شماری از هموطنان را در این حادثه تروریستی به ملت و دولت ایران تسلیت گفت.
در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه آمده است: این حمله خائنانه را به شدت محکوم می‌کنیم. از خداوند متعال برای جان باختگان طلب رحمت و مغفرت کرده و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل داریم. جان باختن شماری از شهروندان را به مردم و دولت ایران تسلیت عرض می‌کنیم.