تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۸۳

فرهنگی؛

اصلاحات اقتصادی با نشستن و تماشا کردن انجام نمی شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: مدیریت صحیح نقدینگی به صورت صحیح در دستور کار قرار گیرد همچنین پیمان های پولی دو و چند جانبه عملیاتی شوند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین فرهنگی، در خصوص نرخ ارز اظهار داشت: قیمت کالاها در بازار بر اساس نرخ ارز در بازار آزاد تعیین می شود نباید فراموش کرد در هر زمانی که چند نرخی ایجاد می شود، بازار معمولا با نرخ بالاتر تنظیم می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد:دولت باید در این وضعیت فعلی اقتصادی اصلاحات اساسی انجام دهد بطور مثال در کشور روسیه که با تحریم های مشابه ایران روبرو شد با اصلاحات اقتصادی پی در پی زمینه ای ایجاد کردند که ارزش پول ملی این کشور کاهش نیافت.

تامین کالاهای اساسی مردم  از طریق کارت‌های الکترونیکی به نفع اقتصاد است 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید پذیرفت با نشستن و تماشا کردن اصلاحات اقتصادی انجام  نمی‌شود بطور مثال تامین کالاهای اساسی مردم  از طریق کارت‌های الکترونیکی می توانست به تامین مواد غذایی خانوارها کمک کند و حداقل مانع احتکارهای کوچک شود.  

ضرورت اصلاح مقررات گمرگی و تسهیل تامین کالاهای اولیه بخش تولید 

فرهنگی تصریح کرد: باید مدیریت صحیح نقدینگی در کشور بصورت صحیح در دستور کار قرار گیرد همچنین پیمان های پولی دو و چند جانبه عملیاتی شود.

وی افزود:حمایت از خانوارها باید بصورت غیرنقدی و در قالب ارائه کالا باید انجام شود تا به تولید داخلی کمک شود از طرفی به حجم نقدینگی اضافه نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاح مقررات گمرگی و تسهیل تامین کالاهای اولیه بخش تولید در ایجاد آرامش در بازارها موثر است.