تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۵:۵۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۷۸۷

در آیین انتخاب هیات مدیره انجمن موسیقی آذربایجان شرقی مطرح شد؛

تلاش برای احیای موسیقی محلی آذربایجان

محمدپورگفت: باید تمام اعضای انجمن موسیقی خود را در فعالیتهای انجمن سهیم بدانند و در این صورت است که برنامه‌ها و ایده‌های نو ارائه و عملی شده و به تبع آن مراتب تعالی انجمن فراهم خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد محمدپور روز سه شنبه در آیین انتخاب اعضای جدید هیات مدیره انجمن موسیقی آذربایجان شرقی افزود: زمینه ‌سازی برای تولید آثار موسیقی فاخر از لحاظ فرم و محتوا توسط هنرمندان استان و حضور در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی از رسالت‌های انجمن موسیقی است.
وی، توجه به مقوله‌ آموزش و ارتقای سطح علمی هنرمندان را از دیگر وظایف انجمن موسیقی استان اعلام کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه انجمن موسیقی استان مجموعه ا‌ی سیاست‌گذار است، یادآوری کرد: این انجمن باید با تکیه بر پیشینه ‌غنی هنری استان و با همگرایی و برنامه‌ریزی هدفمند و مبتنی بر اهداف راهبردی و با ترسیم افق منطقی به حرکت خود ادامه و شتاب دهد تا در موسیقی استان و کشور اثرگذار باشد.
محمدپور ادامه داد: انجمن موسیقی استان باید محلی برای حضور همه فعالان این حوزه با هر نوع سلیقه و توانمندی باشد و سیاست کاری اداره کل پرهیز از سلیقه‌گرایی و قائم به فرد بودن در حوزه فرهنگ و هنر استوار است.

محمدپور تاکید کرد: باید تمام اعضای انجمن موسیقی خود را در فعالیتهای انجمن سهیم بدانند و در این صورت است که برنامه‌ها و ایده‌های نو ارائه و عملی شده و به تبع آن مراتب تعالی انجمن فراهم خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با تمهیدات و تدابیر اعضای هیات مدیره جدید انجمن، در آینده‌ای نزدیک شاهد ساماندهی،‌ انسجام و حمایت بیش از پیش از تولیدات و اجراهای موسیقی بومی و محلی در استان باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، زمینه‌سازی برای تولید آثار موسیقی فاخر از لحاظ فرم و محتوا توسط هنرمندان استان و همچنین حضور در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی را از رسالت‌های انجمن موسیقی عنوان کرد.

وی، توجه به مقوله‌ی آموزش و ارتقای سطح علمی هنرمندان را از دیگر وظایف این انجمن برشمرد.

محمدپور تصریح کرد: انجمن موسیقی استان یک مجموعه‌ی سیاست‌گذار است و باید با تکیه بر پیشینه‌ی‌غنی هنری استان و با همگرایی و برنامه‌ریزی هدفمند و مبتنی بر اهداف راهبردی و با ترسیم افق حرکت منطقی به حرکت خود ادامه و شتاب دهد تا آنگونه که شایسته است در موسیقی استان و کشور اثرگذار باشد.

 این آیین شهرام‌ آبرومندآذر، شاهرخ پناهی‌فرد، حسین رسولی و حامد گودرزی به عنوان اعضای جدید هیات مدیره انجمن موسیقی استان معرفی شدند و از تلاش های چنگیز مهدی‌پور، غلامرضا میرزازاده و داوود اجلالی به عنوان اعضای پیشین این انجمن قدردانی شد.