تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۲۸۵۷

فرمانده سپاه عاشورا مطرح کرد:

اجتماع 40 هزار نفری بسیجیان در تبریز/اردوهای جهادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی، ماحصل رزمایش محمد رسوال‌الله(ص)

سردارعابدین خرّم گفت: بیش از 300 گروه جهادی، طی 20 روز در مناطق روستایی و محروم شهری به فعالیت پرداختند. بسیج توانست در قالب اردوهای جهادی به بیش از 15 هزار نفر از مردم خدمات رایگان پزشکی و دندان پزشکی ارائه دهیم

به گزارش تبریز بیدار ، سردار خرم فرمانده سپاه عاشورا در ارتباط با رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج و مراحل سه گانه آن اظهار داشت: رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص)2 با الهام از اعزام پرشکوه رزمندگان در دوران دفاع مقدس طراحی گردیده است. این رزمایش برای نمایش اراده بسیج به عنوان عصاره ملت در مقابله با توطئه های دشمن در جنگ اقتصادی شکل گرفته و در استان ما نیز همزمان با سراسر کشور بنحو بسیار مطلوبی برگزار شده است.

مرحله اول رزمایش؛ خدمت بی منّت بسیج به مردم

سردار خرّم افزود؛ رزمایش سه مرحله دارد که مرحله اول با هدف خدمت بی منت به ولی نعمتان انقلاب به ویژه مردم مناطق محروم و حاشیه نشین اجرا شد، که بیش از 300 گروه جهادی، طی 20 روز در مناطق روستایی و محروم شهری به فعالیت پرداختند. بسیج توانست در قالب اردوهای جهادی به بیش از 15 هزار نفر از مردم خدمات رایگان پزشکی و دندان پزشکی ارائه دهیم.

وی افزود: بیش از 6 هزار نفر بسیجیِ مومن، انقلابی و پای کار توانستند 282 پروژه عمرانی مانند ساخت خانه محروم، تکمیل و مرمت مسجد، مدرسه، حسینیه و خانه بهداشت و آبرسانی شرب و کشاورزی را به اتمام برسانند.

عابدین خرم گفت: در طول برگزاری رزمایش خدمت، 6790 نفر از خدمات مشاوره ای و روانشناسی بسیج بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: بیش از 13 هزار بسته نوشت افزار در قالب طرح "یک کاسب یک دانش آموز" در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

فرمانده سپاه عاشورا اظهار داشت: یک هزار و 800  نفر از بسیجیان جامعه کارگری نیز یک روز کامل بصورت رایگان برای کمک به تولید و صنعت استان، بازیافت مواد، تعمیر و نگهداری و ایمنی و بهداشت در واحد‌های تولیدی به صورت داوطلبانه فعالیت کردند.

وی ادامه داد: همزمان با اردوهای جهادی به همت بسیج میز خدمت تشکیل شد و مدیران و مسئولان دستگاه های مختلف با حضور میدانی به مشکلات مردم رسیدگی کردند.

ارتقای آمادگی بسیج و نمایش اقتدار آن برای استکبار جهانی

فرمانده سپاه عاشورا در تشریح مرحله دوم رزمایش بیان داشت: با توجه به اهمیت ارتقای آمادگی بسیجیان و نمایش اقتدار بسیج برای دشمنان این مرز و بوم، با فراخوانی 40 گردان بیت المقدس و حضور بسیجیان در اردوگاه بصورت شبانه و تمرین تاکتیک رزم شبانه طی روزهای 21 و 22 شهریور در تبریز و 20 شهرستان دیگرِ استان برگزار شد.

 خرّم خاطرنشان کرد؛ این خدمات و رزمایش در کمتر از یک ماه برگزار شد و هدف این کار بزرگ، امید آفرینی مردمی و‌ مأیوس‌سازی دشمن و ‌اعلام تعامل با همه دستگاه‌هایی است که خواستار همکاری با بسیج هستند.

تجمع 40 هزار نفری تصویری گویا از ظرفیت بزرگ مردمی برای عبور از مشکلات

سردار خرم در ادامه ضمن اشاره به مرحله سوم رزمایش سپاهیان محمد رسول الله(ص) خبر از تجمع 40 هزار نفر از بسیجیان استان در تبریز خبرداد و گفت: این تجمع که همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد، نمایشی است از همبستگی ملی و اقتدار عاشورایی بسیج. این تجمع، تصویری واضح، شفاف و گویا از ظرفیت بزرگ مردمی برای عبور از مشکلات مختلف فرهنگی و اقتصادی است. این تجمع دلگرمی برای دوستداران انقلاب و مردم عزیز خواهد بود و یک یاس و نا امیدی بزرگ در جبهه استکبار خلق خواهد کرد.

وی اظهار داشت: بسیج بدنه فعال ملت است و بسجیان استان برای رفع مشکلات اقتصادی، پشتبانی از ملت و همکاری با دولت و مبارزه با احتکار و مفاسد اقتصادی برای عبور از این مشکلات همواره آماده هستند. کما اینکه در طول سه ماه گذشته نیروهای مردمی بسیج در استان با احساس وظیفه مثال زدنی توانستند در چندین جبهه کمک حال مردم و دولت باشند. از برگزاری اردوهای جهادی گرفته تا کشف انبار احتکار لوازم ضروریِ مردم که همه نشانگر پای کار بودن بسیج برای رفع مشکلات اقتصادی است.

فرمانده ارشد سپاه در استان خاطر نشان کرد؛ بسیج به عنوان نیروی منحصر به فرد مردمی در طول 40 سال گذشته توانسته بارها انقلاب اسلامی را از گردنه های سخت عبور دهد و این عظمت و شکوه بسیج، رهین منت امام بزرگوار ماست که با نگاه راهبردی این شجره طیبه را بنا نهاد.

سردار خرم افزود: بسیجیان استان روز پنجشنبه به نمایندگی از مردم غیور و قهرمان آذربایجان با فرمانده، رهبر و مقتدای خویش تجدید پیمان خواهند کرده و یک بار دیگر آمادگی خود را برای ایفای نقش در تمام صحنه مورد نیاز و دفاع از آرمان‌های شهدا به نمایش خواهند گذاشت.