تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۱۵:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۰۴

انتخابات مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی فردا برگزار می‌شود

شیویاری گفت: بر اساس آخرین هماهنگی، سه شنبه باید نهایی شود و تعلل بیش از این جایز نیست چراکه برخی وزرا و مدیران از این عدم انسجام و عدم تشکیل مجمع سوء استفاده می‌کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، یعقوب شیویاری ، با اشاره به تاخیر زیاد در تشکیل جلسات مجمع نمایندگان استان و انتخاب رئیس مجمع اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان طبق آخرین برنامه‌ریزی قرار است فردا سه شنبه تشکیل جلسه داده و انتخاب رئیس مجمع را نهایی کند.

وی با بیان اینکه این جلسه با تاخیر زیاد تشکیل می‌شود، چراکه دلایلی از جمله حضور همکاران در ماموریت دارد افزود: از تیر و مردادماه دیگر جلسه مجمع برگزار نشده که این به ضرر استان است.

سخنگوی مجمع دوم نمایندگان استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: برخی معتقدند مجمع عملکرد مطلوبی نداشته ولی به شخصه معتقدم هر وقت مجمع وزرا یا روسای سازمان ها و مدیران را برای طرح مشکلات به مجمع دعوت کرد، در راستای حل مشکلات نتیجه گرفتیم.

شیویاری با اشاره به اینکه 5 تا 6 کاندیدا برای ریاست مجمع نمایندگان استان کاندیدا شده اند گفت: تعداد دیگری هم ابراز تمایل کردند که کاندیدا شوند. در مجموع نیمی از اعضای مجمع برای ریاست این مجمع کاندیدا شدند ولی بعید می دانم نهایی شود چون افرادی که دیدند رای ندارند احتمالا کناره گیری کنند.

وی تصمیم نمایندگان در دوره‌های قبل مبنی بر توافق شفاهی و غیر رسمی برای اینکه افرادی که در دوره قبلی در هیئت رئیسه مجمع مسئولیت داشتند، اجازه دهند چرخشی باشد خبر داد و ابراز داشت: اگر این تصمیم نهایی شود، احتمالا فضا برای بقیه نمایندگان باز شود تا بتوانند توان خود در اداره مجمع و رفع مشکلات استان به کار گیرند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه بر اساس آخرین هماهنگی، سه شنبه باید نهایی شود و تعلل بیش از این جایز نیست چراکه برخی وزرا و مدیران از این عدم انسجام و عدم تشکیل مجمع سوء استفاده می‌کنند و در برابر خواسته‌های نمایندگان پاسخگو نیستند.

منبع:تسنیم