تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : علم و فناوری , سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۰۷

فرهنگی؛

پیگیر وضعیت منطقه بندی دانشگاه ها و طرح آمایش آموزش عالی خواهیم بود/ وزارت علوم دانشگاه پیام نور را به حال خود رها نکند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگان سوال کننده از وزیر علوم پیگیر وضعیت منطقه بندی دانشگاه تا مرحله رسیدن به نتیجه هستند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدحسین فرهنگی ، با اشاره به پیگیری عدم اقناع نمایندگان مجلس از وزیر علوم در خصوص منطقه بندی دانشگاه ها و طرح آمایش آموزش عالی گفت: مکاتبات در این خصوص توسط ریاست محترم مجلس انجام شده و رونوشتی نیز برای نمایندگان سوال کننده فرستاده شده تا پیگیر این وضعیت تا مرحله رسیدن به نتیجه باشند.

صندلی های خالی در پیام نور ماحصل نبود مرحله تکمیل ظرفیت

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:حتی در خصوص مشکل تکمیل ظرفیت در دانشگاه پیام نور نیز در کمیسیون آموزش و تحقیقات با وزیر علوم نکاتی مطرح شد که با توجه به نبود مرحله تکمیل ظرفیت در سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در سال جاری باید فکری برای صندلی های خالی این دانشگاه گرفته شود. .

لزوم اختصاص مرحله تکمیل ظرفیت برای دانشگاه پیام نور


وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور به دلیل واحد های زیادی که در کشور دارد و نبود منابع مالی کافی برای اداره شدن توسط وزارت علوم، شایسته است که وزارت علوم همچون دانشگاه های غیرانتفاعی برای این دانشگاه نیز مرحله تکمیل ظرفیت ایجاد کند تا مشکل این دانشگاه تا حدی حل شود و صندلی های خالی این دانشگاه پر شود.

وزارت علوم دانشگاه پیام نور را به حال خود رها نکند


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد:دانشگاه پیام نور نباید به حال خود رها شوند و وزارت علوم و شخص وزیر وظیفه دارد برای حل مشکلات این دانشگاه برنامه ای مشخص تهیه و تدوین کند تا با اجرایی شدن این برنامه ها، بتوان این دانشگاه را از مشکلات دچار شده نجات داد