تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۵:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۰۸

پزشکیان:

کشت و صنعت مغان را به مبلغ بی‌ارزشی فروخته‌اند

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو می‌گوید فارغ از آنکه کشت و صنعت مغان را به مبلغ ناچیزی واگذار کرده‌اند، خریدار فردی است که قبلاً اعلام ورشکستگی کرده و مالیات نمی‌دهد.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو اخیراً در واکنش به حواشی واگذاری کشت و صنعت مغان با تأکید بر اینکه خریدار این مجموعه را با حدود ۶۰ کیلومتر زمین به ثمن بی‌ارزش خریداری کرده، عنوان کرده است: این مجتمع یکی از مجتمع‌های بزرگ منطقه است اما خریدار آن پیش از این اعلام ورشکستگی کرده و مالیات خود را پرداخت نمی‌کند، چگونه مجتمع بزرگی با این امکانات به این فرد فروخته شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان خصوصی‌سازی و سازمان امور مالیاتی که هر دو از زیرمجموعه‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی هستند با یکدیگر هماهنگی‌های لازم را انجام نداده بودند، تصریح کرد: عدم ارتباط بین شبکه‌ها معضل بزرگی در کشور ایجاد می‌کند.

گفتنی است؛ در سال جاری سازمان خصوصی‌سازی کشور به ریاست پوری‌حسینی کارخانه ماشین‌سازی تبریز و مجموعه‌ی کشت و صنعت مغان را به بخش خصوصی واگذار کرد و بعد از بازداشت خریدار ماشین‌سازی به دلیل فروش ارز تخصیصی کارخانه در بازار آزاد، حال نوبت به خریدار کشت و صنعت مغان رسیده است که او نیز از اهلیت لازم برخوردار نیست