تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۴:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۲۶

نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی؛

القای بن بستی در کشور خیانت است/ CFT تامین کننده منافع نظام سلطه است

آل هاشم با تاکید بر اینکه باید دقیق و سنجیده عمل کرد، گفت: نباید فقط به ظواهر توجه شود، نظام جمهوری اسلامی ایران هرگز در بن‌بستی قرار نخواهد گرفت

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با اشاره به تصویب الحاق جمهوری اسلامی ایران به  ‌CFT در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هفته گذشته پس از بحث‌ها و حواشی زیاد و نظرات موافق و مخالف که در رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف در رابطه با عنوان شدن لایحه و پیوستن به CFT عنوان شد، در نهایت این لوایح در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسید و برای تائید به شورای نگهبان ارسال شد.

وی با بیان اینکه در باب این لوایح بحث‌های زیادی صورت گرفته و نیازی به بازگویی آن در اینجا وجود ندارد، تصریح کرد: این کنوانسیون‌ها در خصوص مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریست در سطح جهان است و کشورهای مختلفی به آن پیوستند که نکته مهم این است که اگر چه این لوایح ظاهر خوبی دارد و برای جلوگیری از فساد مالی و تروریست طراحی شده است ولی همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند، این پیمان‌ها، ساخته و پرداخته نظام سلطه و کشورهای غربی است و با وجود اینکه ظاهر خوبی دارد در راستای تامین‌کننده منافع شوم خود آنها است.

آل هاشم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روز استاندارد بیان کرد: استاندارد مهم‌ترین اصل و مسیر توسعه کشور بوده و باید در سرمایه گذاری، تولید و بهبود کیفیت کالا و کاهش واردات مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره روز جهانی نابینایان بیان کرد: حدود ۴۴ میلیون نابینا در دنیا هستند که با توجه به اهمیت آن‌ها به عنوان بخش بزرگی از جامعه انسانی، یک روز به نام روز عصای سفید، نام گذاری شده و به ضرورت توجه بیشتر مسئولان به مشکلات روشندلان، ایجاد محیط مناسب برای استفاده کنندگان از عصای سفید و کمک به آنان اشاره دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش شهرستان بستان آباد را تسلیت گفت.

آل هاشم سپس گفت: القای در «بن‌بست بودن» کشور یک خیانت بزرگ است. برخی ها تلاش می کنند که بگویند کشور در بن بست است و چاره جز تسلیم شدن به کشور نداریم.

امام جمعه تبریز گفت: برخی‌ها با ترویج افکار دشمن سعی بر بحران‌ نمایی داشته تا نشان دهند تنها راه باقی مانده تسلیم شدن به دشمن است.


آل هاشم با تاکید بر اینکه باید دقیق و سنجیده عمل کرد، گفت: نباید فقط به ظواهر توجه شود، نظام جمهوری اسلامی ایران هرگز در بن‌بستی قرار نخواهد گرفت.