تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۵:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۳۷

در جلسه امروز شورای شهر تبریز چه گذشت؛

از اعلام وصول طرح سوال از شهرداری تبریز ،تا تعیین حسابرس به عملکرد مالی شهرداری / ضعف ارتباطات مدیران باعث عقب ماندگی تبریز شده/ مجوز برای ساخت پیلوت یعنی اینکه شهروند عزیز برو اتومبیل بخر.

جلسه امروز شورا ی شهر تبریز با حضور اعضای شورا و در غیباب رئیس شورا و شهرام دبیری برگزار شد

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز با حضور اعضای شورا و شهر دار تبریز برگزار شد نکته قابل توجه غایب بودن شکور اکبرنزاد رئیس شورا  و دبیری دیگر عضو شورای شهر بود که عنوان شد در ماموریت کاری به سر می برند بنابراین  جلسه امروز شورا با ریاست سونیااندیش نائب رئیس شورا برگزار شد  تعیین حسابرس بر عملکرد مالی سال 96 شهرداری تبریز ،لزوم استانداردسازی محیط برای روشندلان در تبریز از مباحث مطرح شده هفتادو نهمین جلسه شورای شهر تبریز بود.

 نیکوخصلت: مجوز برای ساخت پیلوت یعنی اینکه شهروند عزیز برو اتومبیل بخر...!

جامعه ای که ترافیک آن زیاد است هنوز توسعه نیافته است.نبود پارکینگ در محل های مختلف باعث ایجاد ترافیک های سنگین در سطح شهر می شود باید به فکر احداث پارکینگ باشیم، نباید به تبلیغات فروش خودرو بپردازیم مجوز برای ساخت پیلوت یعنی اینکه شهروند عزیز برو اتومبیل بخر...!

عدم تعویق در پرداخت حق بیمه و افزایش مزایای بیمه تکمیلی کارکنان شهرداری تبریز

عضو شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به پرداخت بیمه کارکنان تامین نیروی شهرداری تبریز گفت: آخرین اخبار واصله از عدم پرداخت حق بیمه این کارکنان توسط شهرداری تبریز حکایت دارد 

فریدون بابایی اقدم اظهار داشت: واریز نشدن این بیمه بسیاری از کارکنان شهرداری را جهت تمدید دفترچه و استفاده از دفترچه درمانی معطل کرده است.
وی با اشاره به بیمه تکمیلی کارمندان تامین نیرو اضافه کرد: این کارمندان به دلیل پرداخت شخصی مبلغ حق بیمه تکمیلی خود درخواست افزایش مزایایی همچون، بیمه دندان پزشکی و مبلغ دارو را دارند که از شهرداری تبریز درخواستداریم این موضوع را مد نظر و در دستور کار قرار داد جدید با بیمه تکمیلی قراردهند.

بابایی اقدم:  اما ضعف ارتباطات در تبریز باعث عقب ماندن  تبریز از استفاده از تسهیلات ملی است
بابایی اقدم در ادامه سخنان خود با اشاره به عدم ارتباطات ملی مناسب شهرداری تبریز با نهادهای مرتبط کشور تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه رقم قابل توجهی را برای اصلاح بافت های حاشیه نشینی و فرسوده دو کلانشهر اصفهان و شیراز درخواست داده است که تحقق این مبلغ کلان در روزهای آتی صورت خواهد گرفت.
وی ضعف ارتباطات ملی را دلیل عقب ماندن شهر تبریز برای استفاده از این تسهیلات دانست و گفت: شهرداری تبریز باید پیگیر این موضوعات بوده و از هر فرصت مناسبی در راستای حل معضلات مالی برای رفع مشکالت شهروندان استقبال کند.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود بدهی مربوط به شهرداری منطقه 2 کلانشهر تبریز را مسبب پرداخت جرایم بالا دانست و گفت: برای پرداخت این بدهی که بصورت تسهیلات دریافت شده به فکر چاره باشید تا شهرداری تبریز با هر دیرکرد پرداخت، مبلغی بالغ بر 5 میلیارد تومان جریمه دیر کرد را متحمل نشود.
ولی با اشاره به اینکه این مبالغ به خودی خود هنگفت بوده و میتواند در مسیرهای دیگری نیز صرف شود ادامه داد: در این وضعیت اقتصادی هرگونه فشار اقتصادیی میتواند تا مدتها توسعه شهرمان را به تعویق بیندازد

حضور دو عضو عالی مقام شهرداری در کمیسیون برنامه و بودجه

لایحه شهرداری تبریز در خصوص معرفی دو نفر عضو عالی مقام شهرداری جهت عضویت در کمیسیون برنامه و بودجه در متن لایحه به استناد ماده 14 آئین نامه معاملات شهرداری مصوب چهارم اردیبهشت سال 1390 مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

به گزارش تبریزبیدار پیش از این اعضا کمیسیون برنامه و بودجه با انتخاب آقایان رسول موسایی (قائم مقام شهردار) محمد حسین اسحقی (معاون عمرانی شهردار تبریز) جهت عضویت در کمیسیون ذکر شده در لایحه به استناد ماده 14 آیین نامه معاملات شهرداری مصوب سال 1390 مجلس شورای اسلامی موافقت کرده بودند.

تعيين حسابرس رسمي جهت رسيدگي به عملكرد مالي 96-97 شهرداری تبریز

 در جلسه امروز شورای شهر تبریز به منظور رسیدگی به عملکرد مالی شهرداری تبریز در سال گذشته  شرکتهای حسابرسی رسمی که توسط سازمان حسابرسی کشور معرفی شده اند مشخص شده و توسط اعضا شورای اسلامی شهر تبریز تصویب شدند.
در این جلسه رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به نحوه ی انتخاب و تعیین شرکتهای حسابرسی رسمی گفت: این شرکتها بر اساس درجات مختل شهرها توسط سازمان حسابرسی کشور مشخص شده و در لیست حسابداران واجد شرایط قرار میگیرند.
محمدباقر بهشتی با معرفی اعضا کمیته حسابرسی شورای شهر تبریز اظهار داشت: پس از بحث و بررسی های بسیار با انتخاب پنج شرکت که برخی از آنها سابقه همکری در طی سالهای 91 را با شهرداری تبریز داشتنه اند موافقت کرد.
وی هزینه این حسابرسی را کمتر از هزینه حسابرسی سالها 95 دانسته و تاکید کرد: برای انتخاب شرکتها معیارهای مشخصی را مد نظر داشتیم که خوشبختانه شرکت های آریان محاسب پویا، تلاش ارقم، ارکان سیستم، پویندگان پارس واجد این شرایط بودند.

مسعودی ریحان؛ تمام ملزومات در قالب یک لایحه به صحن علنی بیاید


در ادامه غلامحسین مسعودی ریحان با تشکر از تلاش تیم کمیته حسابرسی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: امیدوارم در آینده نقش نظارتی شورا برای بررسی و حسابرسی های مالی در شهرداری بیش از این باشد.
وی افزایش تعداد این شرکتها را عاملی برای سهولت اجرای کار و شفافیت های مالی بیشتر دانست.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز نیز با قدردانی از زحمات کمیسیون برنامه و بودجه و کمیته حسابرسی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: حسابرسی اصلاح روش و کنترل داخلی حسابهای موجود است.
کریم صادق زاده نظارت را امری مهم دانست و تاکید کرد: نظارت عالیه در تمام زمینه ها باید بصورت مدون و اصولی صورت پذیرد.تمام ملزوماتی که باید در یک شهر باشد در قالب یک لایحه به صحن علنی آمده و برنامه ریزی شهری برای تبریز همانند آنکارا، باکو و سایر شهرهای موفق منطقه صورت گیرد.

لزوم استانداردسازی محیط برای روشندلان در تبریز

علی آجودان زاده صبح امروز در هفتاد و نهمین جلسه شورای شهر با تبریک ۲۳ مهرماه به عنوان روز جهانی عصای سفید با اشاره با برخی مشکلات و دغدغه‌های روشندلان تبریزی بر لزوم اهتمام جدی مسئولان امر برای رفع مشکلات روشندلان تاکید کرد.

وی بر لزوم مناسب سازی محیط برای روشندلان در خیابان‌ها، معابر و دستگاه‌های دولتی نیز تاکید کرد و‌ ادامه داد: شهرداری ، عملکرد یکساله خود در زمینه مناسب سازی محیط برای معلولان و‌ روشندلان را در جلسات علنی و آتی شورای شهر تبریز ارائه کند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در چندین مورد، به دلیل عدم مناسب سازی محیط، به معلولیت معلولان افزوده شده است که قابل قبول نیست.

 اعلام وصول اولین طرح سوال از شهرداری تبریز

فرج قلیزاده عضو شورای شهر تبریز از طرح سوال از شهردار پیرامون استخدام ها خبر داد و گفت: اولین طرح سوال از  شهردار تبریز پیرامون  استخدام و تبدیل وضعیت‌های غیرقانونی، تبعیض‌آمیز و ناعادلانه در شهرداری تبریز در صحن شورای شهر اعلام وصول شد.