تبریزبیدار
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۷۴

واکنش شهردار تبریز به فشارهای شورا؛

در صورت نیاز، می‌گویم فامیل چه کسانی استخدام شدند / برخی بر این باورند که خودشان بهتر از من می توانند شهر را اداره کنند

شهین باهر، شهردار تبریز در واکنش به فشارهای اعضای شورا گفت: در صورت نیاز، می‌گویم فامیل چه کسانی استخدام شدند.

به گزارش تبریز بیدار ، بدنبال فشارهای برخی اعضای شورای شهر تبریز به شهردار در خصوص نحوه استخدام های جدید، موجب شد تا برخی گمانه زنی های رسانه ای از این حربه، استارتی برای استیضاح ایرج شهین باهر یاد کنند.
از زمان روی کار آمدن شهین باهر که با انتخابات جنجالی در صحن علنی شورا و شوکه شدن طیف اکثریت مواجه شد، حساسیت ها روی عملکرد وی احساس می شد و گویا استیضاح شهردار به یک بهانه بند است و شاید موضوع استخدام ها، یکی از این بهانه ها باشد.


در همین خصوص صبح امروز شهین باهر در گفتگو با خبرنگاران از حساسیت اعضای شورای شهر گفته و تصریح کرد: : تعدادی از اعضای شورا که به کار من اعتقاد داشته و رأی دادند، حمایت می‌کنند. تعدادی دیگر احساس می‌کنند شهرداران بهتر از من وجود دارد و حتی بر این باورند که خودشان می‌توانند بهتر از شهین باهر شهر را اداره کنند، به هر حال بعضی‌ها روی موضوعاتی حساسیت دارند و یا می‌خواهند جو را خوب نشان ندهند، نمی‌گوییم همه چیز عالی است، اما تلاش می‌کنیم مردم را امیدوار نگه داشته و کیفیت خدماتمان را علی‌رغم مشکلات مالی کاهش ندهیم که به این هدفمان هم رسیده‌ایم.


وی در پاسخ به این سوال که «آیا مخالفان برای استعفای شما فشار می‌آورند؟» گفت: نمی توانم بگویم چنین فشاری نمی‌آورند. سئوال از شهردار یکی از وظایف شورا بوده که باید توسط رئیس شورا به شهردار ارسال شود، اما اکنون قبل از رسیدن سئوال به بنده، در رسانه‌ها مطرح شده است که نشان از انجام وظیفه نیست، شاید تشویش اذهان عمومی است، مردم نگران هستند که در شهرداری چه می‌گذرد؟ شاید پاسخ بنده به سوال عضو شورا مورد پذیرش واقع شود، چرا در ذهن مردم نگرانی و تشویش ایجاد کنیم که چه تعداد نفر در شهرداری استخدام شده است؟ چگونه این موضوع را از ذهن مردم پاک کنیم؟ منطقی است ابتدا سوال پرسیده شود و سپس بنده پاسخ دهم و اگر قانع نشدند، اعلام شود که بخشی از پاسخ درست نبود.


شهین باهر با تأکید بر اینکه تمامی اقدامات شهرداری در استخدام افراد قانونی است، گفت: امور اداری شهرداری جزئیات استخدام نیروها را آماده کرده و به زودی گزارش خواهیم داد و حتی در صورت نیاز، می‌گوییم فامیل چه کسانی آمده‌اند.