تبریزبیدار
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۲:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۸۱

فرمانده سپاه عاشورا؛

حرکت جهادی را تبدیل به یک فرهنگ عمومی کنیم/ هر مجموعه‌ای که بخواهد به مردم خدمت کند، بسیج آمادگی همکاری را دارد

سردار عابدین خرم گفت: هر مجموعه‌ای که بخواهد به مردم و ولی نعمتان این انقلاب خدمت کند بهترین نتیجه را می‌تواند از قبال حضور بسیجیان آماده و بی توقع بگیرد

به گزارش تبریز بیدار ، سردار عابدین خرم پیش از ظهر امروز در مجمع جهادگران استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: یکی از عواملی که موجب پیروزی انقلاب شد نگاه محرومیت‌زدایی و حضور جوانان انقلابی در مناطق محروم بود.

وی ادامه داد: پیش از انقلاب اگرچه در مرکز شهرها وضعیت مناسب بود اما در عمده جغرافیای کشور دچار کمبود و محرومیت مضاعف بودیم به طوریکه در هر نقطه از کشور وضعیت نامناسب زندگی، فقدان امکانات و خدمات بسیار اندک دیده می‌شد.

فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: حال در یک روستای 20 خانواری در آذربایجان‌شرقی تمامی امکانات اعم از برق، آب و گاز وجود دارد در حالیکه پیش از انقلاب چنین خبرهایی نبود اما همان جوان‌های انقلابی مانند امروز محرومیت‌زدایی را شروع کردند و عامل پایداری انقلاب از این رهگذر شدند.

وی افزود: تثبیت انقلاب از گذرگاه خدمت جوانان انقلابی به مناطق محروم و مردم مستضعف گذشت و اکنون همان عامل ایجابی ابتدای انقلاب موجب شده تا چهل ساله انقلاب همان دیدگاه و نگرش را در کشور داشته باشد.

سردار خرم تصریح کرد: جوان دانشگاهی و دانش آموز ما با خدمتی که برای رفع محرومیت انجام می‌دهند، از آسایش خودشان برای رفع محرومیت می‌گذرند؛ آنان با این اقدام نشان می‌دهند همان عوامل ایجادکننده انقلاب امروز عامل تدوام انقلاب است.

وی تاکید کرد: کار جهادی بسیار پسندیده و مورد تایید انقلاب می‌باشد، اینها جوانانی هستند که برای خدمت انگیزه و دغدغه دارند و دیگران را نیز انگیزه‌مند می‌کنند و با شور و نشاط به خدمت به محرومین می‌پردازند.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه با هیچ عامل مالی نمی‌شود جوانان را در چنین حرکتی جمع کرد، عنوان کرد: امسال در آذربایجان‌شرقی به بیش از ده نقطه از مناطق خدمت‌رسانی سرکشی کردم و دیدم که نتیجه این خدمات در برخی روستاها مهاجرت معکوس بوده که بعد از آب‌رسانی، جاده‌کشی و ایجاد شغل مردم به روستاهایشان بازگشتند.

وی ادامه داد: مصمم هستیم هر پایگاهی که در شهر و روستایی وجود دارد در آنجا گروه جهادی پای کار و متخصص مستقر باشند تا این حرکت جهادی را تبدیل به یک فرهنگ عمومی در جامعه کنند زیرا هر کاری که بسیج پایه‌گذار آن بوده به دلیل روح و نیت پاکش همه گیر شده است.

سردار خرم با اشاره به اینکه حرکت جهادگران باعث پای کار آمدن مسئولین خواهد شد، اذعان داشت: مسئولین خودشان را قانع کنند که اگر می‌خواهند خدمت نمایند از این مسیر کار کنند، معاون رئیس جمهور در سفری که به تبریز داشت اعلام می‌کرد بالاترین جذب اعتبارات روستایی در استان ما آن هم تنها 30 درصد بوده که علت عدم جذب اعتبارات روستایی توسط دولت به دلیل این است که آدم و راه این کار را پیدا نکرده‌اند.

وی خاطرنشان ساخت: هر مجموعه‌ای که بخواهد به مردم و ولی نعمتان این انقلاب خدمت کند بهترین نتیجه را می‌تواند از قبال حضور بسیجیان آماده و بی توقع بگیرد و همه کسانی که می‌خواهند به مردم خدمت کنند می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

این یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد: بعضا ما مسئولین سپاه و بسیج هم نمی‌توانیم مانند بسیجیان کمک و همراهی کنیم، بسیاری از بسیجیان انتقاد می‌کنند که ما آماده بودیم اما عرصه کار را فراهم نکردید.

وی تاکید کرد: اگرچه این مساله باعث ناراحتی می‌شود اما از طرفی هم خوشحال هستیم که چنین جوانانی با این روحیه برای خدمت به مردم آماده هستند.