تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ۲۲:۵۹:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۹۶

میزبانی از زائران آذربایجانی و ترکیه ای اربعین در تبریز؛

خاک پای عاشقان ثارالله طوطیای چشم / وقتی نذورات حسینیان، کارهای زمین مانده را تکمیل می کند

حجت الاسلام شعبانی گفت: جوانان موکب امام رضا(ع) تبریز خاک پای زائران ترکیه ای و آذربایجانی را طوطیای چشم کرده و بعد از اسکان موقت به این عشاق الحسین (ع) و پذیرایی، آنها را برای راهی شدن به کربلای دلها بدرقه می کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، پیاده روی عظیم اربعین حسینی، دل ها را مجذوب کرده و   آزادگان و عاشقان اباعبدالله (ع) از سر تا سر عالم روانه کربلای حسین می شوند. شیعیان جمهوری آذربایجان و ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اغلب مسیر خود را از ایران قرار داده و راهی مرز مهران یا شلمچه می شوند.

اما اتفاق جالبی که امسال برای سومین سال در تبریز شکل می گیرد؛ اسکان و میزبانی از زائران ترکیه و آذربایجانی اربعین در اولین پایتخت تشیع جهان اسلام می باشد که توسط جوانانی خودجوش جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در قالب موکب امام رضا(ع) صورت می گیرد.

Image title

Image title

حجت الاسلام حسن شعبانی، مسئول جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گفتگو با تبریز بیدار در تشریح این اقدام می گوید: این موکب در محل مسجدالنبی(ص) سه‌راهی فرودگاه شهر تبریز مستقر شده که متشکل ازجوانان علاقمند به مکتب ثارالله است و امسال برای سومین بار توسط جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در شکلی متفاوت در تبریز راه اندازی شده تا پذیرای زائران ترکیه و جمهوری آذربایجان باشند.

Image title

Image title


وی ادامه داد: جوانان موکب امام رضا(ع) خاک پای زائران را طوطیای چشم کرده و بعد از اسکان موقت به این عشاق الحسین (ع) و پذیرایی، آنها را برای راهی شدن به کربلای دلها بدرقه می کنند.

Image title

Image title


شعبانی تاکید کرد: این موکب کاملا مردمی و  با نذورات حسینیان اداره شده  و وظیفه جبهه فرهنگی این است که از کارهای مردمی و زمین مانده حمایت بکند که از جمله این مسائل ،بحث استقبال و پذیرائی از زائراین غیر ایرانی هست و در این راستا احساس تکلیف کرده و برای زائرین غیر ایرانی که برای رفتن به کربلا از ام القرای جهان اسلام عبور می کنند؛ باید فرهنگ شیعی ایرانی را به آنها نشان دهیم.