تبریزبیدار
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۹:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۲۹۹۹

نائب قهرمان تبریزی مسابقات پارآسیایی اندونزی در گفتگو با تبریزبیدار؛

به مدال طلای پارالمپیک2020 فکر می کنم/ از ورزشکاران معلول حمایتی نمی شود/ مشکل اصلی تمرینات من این است که مربی بدنساز ندارم

صدقی گفت: تنها بانوی ورزشکار شرکت کننده در مسابقات در سال 2012 در کل کشور من بودم و این افتخاری برای خودم و شهر تبریز بود در سال 2010 پر مدال ترین بانوی معلول استان بودم

مرضیه صدقی  نائب قهرمان مسابقات پارآسیایی جاکارتا اندونزی  در گفتگو با خبرنگار سایت خبری تبریزبیدار با اشاره به وضعیت این دوره از مسابقات اظهار کرد:  این مسابقات باتوجه به اینکه هر چهار سال یکبار  برگزار می شود، همه کشور های آسیایی سعی می کنند با قدرت حضور یابند. 43 کشوری که در این مسابقات حاضر بودند هرکدام در رشته های مختلف  حضور قدرتمندی از خود نشان دادند.

وی گفت: حتی کشوری مانند افغانستان که از نظر امکانات  پایین تر از بقیه کشور هاست، در این دوره از مسابقات با تمام توان خود حاضر شده بود، کشور های جنوب شرق آسیا در رشته های مدال آوری مانند دو میدانی و شنا  پرقدرت ظاهر شدند که این نشان از سرمایه گزاری های کشور ها در زمینه ورزش و تربیت قهرمانان ورزشی است.

این ورزشکار تبریزی خاطر نشان کرد: در دوره قبل مسابقات   مقام چهارم را به دست آوردیم اما این دوره به همت ورزشکاران توانستیم  مقام سوم را کسب کنیم آن هم در شرایطی که تنها با اختلاف 2 مدال طلا از کره جنوبی در مقام سوم  جای گرفتیم.

بانوی پارالمپیکی کشورمان تصریح کرد:  در بین رقبا، رقیب اصلی من از کشور چین است  که 4 دوره است در پارالمپیک شرکت می کند، کسب مدال در پارالمپیک دور از دسترس نیست  در مسابقات گوانجو طلا گرفتم و به مدال طلا  در پارالمپیک 2020 فکر میکنم به همین خاطر بیشتر برروی تمرینات خود تمرکز کرده ام  و خودم را برای آن آوردگاه مهم جهانی آماده می کنم.

وی با اشاره نوع کلاس بندی در مسابقات جانبازان و معلولین گفت:  ترتیب بندی ورزشکاران نسبت به در صد معلولیت آن ها   تعیین می شود،  کلاس های در جداول  به صورت s54 , s33 ترتیب بندی می شوند   در سال 2016 رکورد من در پرتاب وزنه 6 متر و 56 سانتی متر بود که در این دوره از مسابقات آسیایی با پرتاب 6 متر و 50 سانت مدال نقره این مسابقات را توانستیم به دست آورم.

این قهرمان تبریزی با اشاره به امکانات موجود در تبریز و محل تمرین، بیان داشت:  در باشگاه تختی تبریز به صورت انفرادی تمرین می کنم  مشکل اصلی تمرینات  من این است که مربی بدنساز ندارم تمریناتم بیشتر زیر نظر  آقای رضایی  رئیس انجمن دومیدانی کشور، انجام می گیرد مسابقات انتخابی تیم ملی 1 سال قبل از شروع مسابقات اصلی انجام می گیرد و کاملا زیر نظر فدراسیون جانبازان و معلولین است، البته تبریز از نظر امکانات ورزشی نسبت به دیگر شهر ها مناسب است و این امتیاز ویژه ای  برای ما محسوب می شود که چون ساکن تبریز هستیم در خود تبریز نیز تمرین می کنیم و مشکلات دوری از خانواده نیز  برای ما پیش نمی آید.

مرضیه صدقی  بابیان اینکه مسئولان شهری  باید از ورزشکاران حمایت کنند افزود:  سازمان های و ادارت شهری و استانی هیچگونه حمایتی از ما نمیکنند شهرداری  و دیگر نهاد های مختلف هم  از ورزش جانبازان و معلولان حمایتی ندارند،  در زمان ریاست نجفی در شهرداری چندین بار بخاطر برخی مشکلات به شهرداری رفت و آمد داشتم ولی دست آخر نتیجه ای حاصل نشد، در زمینه جذب اسپانسر و حامی مالی نیز  دستمان خالی است.

وی اضافه کرد: تنها بانوی ورزشکار شرکت کننده در مسابقات  در سال 2012  در کل کشور من بودم و این افتخاری برای خودم و شهر تبریز  بود در سال 2010 پر مدال ترین بانوی معلول استان بودم  جمعا از سال 84 تا امسال رکورد کشور در اختیار بنده است  در مسابقات اینچوان کره جنوبی 2 مدال در پرتاب نیزه و پرتاب وزنه بدست آوردم . در مسابقات پارالمپیک بخاطر اشتباهی که در نحوه گروه بندی  انجام شد  دستم از رسیدن به مدال پارالمپیک کوتاه ماند، ولی با توکل به خدا و تلاش شبانه روزی سعی خواهم کرد در مسابقات 2020 هم افتخاری برای ورزش تبریز باشم  و هم  مدال طلا را برای کشورم  به ارمغان بیاورم

گفتنی است مرضیه صدقی ورزشکار معلول تبریزی  از سال 84 وارد عرصه ورزش قهرمانی شده است و تاکنون چندین مدال در مسابقات مختلف بین المللی  کسب کرده است، 
کسب دو مدال در مسابقات جهانی 2011 امارات
2012 کسب سهمیه پارالمپیک
2007 قهرمانی جهان  چین
2010 گوانجو 2 مدال طلا