تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۴۶:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۳۰۰۷

معاون سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی؛

اتوبان تبریز- سهند از شکل دولتی خارج شد

جلالی گفت: اتوبان تبريز - سهند از شكل دولتي خارجی شده و به صورت 60 به 40 مشاركت بخش خصوصی را جلب كرده تا پروژه با كيفيت و سرعت بيشتری پيش رود.

به گزارش تبریز بیدار ، وحید جلالی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مدت اجرای نامتعارف پروژه‎ها در سال‎های متمادی دغدغه دولت، مردم و اصحاب رسانه است و دولت تلاش می‌کند شکل برخورد و رفتار با پروژه را تغییر دهد و با جلب مشارکت اجرای پروژه را شتاب بخشد.

وی با بیان اینکه طول اجرای پروژه‎ها بعضا بیش از 10 سال است، افزود: طبق دستورالعمل مجاز نیستیم پروژه‎ای را در استان تعریف کنیم که مدت اجرای آن بیش از سه سال باشد.

جلالی اذعان داشت: یک سری از پروژه‎ها با اعتبارات دولتی شروع شده ؛ اما در برخی مواقع به دلیل عدم تامین اعتبار، پروژه دچار آثار تورمی می‎شود.

معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‌شرقی تبیین کرد: دولت برای مواجهه با این چالش‌ها چاره‎اندیشی کرده است؛ به طور مثال اتوبان تبریز - سهند از شکل دولتی خارجی شده و به صورت 60 به 40 مشارکت بخش خصوصی را جلب کرده تا پروژه با کیفیت و سرعت بیشتری پیش رود.

وی خاطرنشان کرد: چاره‎اندیشی دولت به این شکل است که کم کم مشارکت را به رسمیت بشناسیم و در جهت تضمین سرمایه تلاش کند.

جلالی تصریح کرد: با اجرای تبصره 19 قانون بودجه به تدریج نقش دولت کم رنگ و بخش خصوصی تقویت و به اعتبارات مطمئن‎‎تر و زمانبندی مشخص پروژه‎ها تکیه می‌شود.

وی افزود: رویکرد جلب مشارکت غیردولتی تنها راه حل اجرای سریع پروژه‎ها است که به تدریج آثار خود را نشان خواهد داد.

نظرات

محدث
IR

ماشاالله هر روز سخن جديد مي شنويم فرار از تعهد يعني همين. قرار بود تا پايان ٩٧ افتتاح بشه الان دوباره جريان عوض شد تاريخ هم نميگن اقايون

محدث
IR

الحمدالله كه شما هم از درج نظرات منصرف شديد ما هم از ديدن سايت شما منصرف شديم