تبریزبیدار
چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۹:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۳۰۱۷

فرزند یکی از جانباختگان قطار تبریز، مشهد در گفتگو با تبریزبیدار؛

هیچ استعفا و برکناری نمی تواند این اتفاق را جبران کند/ حاضریم چندین برابر آن مبلغی را هم که بعنوان دیه داده اند را برگردانیم اما پدرم در کنار ما باشد

قلیپور گفت: آقای آخوندی یا حتی آقای روحانی هم استعفا دهند، هیچ فرقی به حال ما نمی کند و آن عزیزی که از دستمان رفته است، دیگر بر نمی گردد و ما حتی حاضریم چندین برابر آن مبلغی را هم که بعنوان دیه داده اند را به خودشان برگردانیم اما پدرمان دوباره برگشته و در کنار ما باشد

به گزارش تبریز بیدار ،بعد از استعفای آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، همچنان پرونده قطار تبریز مشهد و معرفی مسببان این کوتاهی، بلاتکلیف مانده است.
در همین راستا رامین قلیپور، فرزند یکی از جانباختگان حادثه قطار تبریز - مشهد در گفتگو با خبرنگار ما درباره این موضوع گفت: اینکه آقای آخوندی یا حتی آقای روحانی هم استعفا دهند، هیچ فرقی به حال ما نمی کند و آن عزیزی که از دستمان رفته است، دیگر بر نمی گردد و ما حتی حاضریم چندین برابر آن مبلغی را هم که بعنوان دیه داده اند را به خودشان برگردانیم اما پدرمان دوباره برگشته و در کنار ما باشد.


وی با اشاره به اتفاقات و دلایل ذکر شده در این حادثه تلخ خاطر نشان کرد: درست است ما ظاهر قضیه را می بینیم که دو قطار به همدیگر برخورد کردند و یا سوزن بان در آن زمان حضورنداشت و تغییر شیفت اتفاق افتاده بود اما در کل هر برکناری و استعفایی هم صورت پذیرد بازهم تغییری در موضوع ایجاد نمی کند و اتفاقی که نباید می افتاد، افتاده است.


این فرزند داغدار در ادامه تصریح کرد: اصلا ما با خوب یا بد بودن آقای آخوندی کاری نداریم. حتی بعد از حادثه قطار، اتفاق تلخ سقوط هواپیما نیز به وقوع پیوست و وضعیت بدی به وجود آمد. به هرحال ما هرگز چشم داشت مادی نداشتیم و نداریم و آن ضربه روحی که به ما وارد شد، هرگز قابل جبران نخواهد بود.


رضازاده در پایان تصریح کرد: شاید تنهاترین کاری که انجام دادند تا بلکه تسکینی برای خانواده های داغدار باشد، استخدام یک نفر از هر خانواده در اداره راه آهن بود که آقای سعیدی نماینده مجلس در این موضوع پیگیری هایی انجام دادند. آقای بیگی نیز در بحث استیضاح وزیر راه پیگیر موضوع بودند که آن هم نتیجه ای در بر نداشت و همانطور که عرض کردم هیچ استعفا و برکناری نمی تواند این اتفاق را جبران کند و تقدیر الهی بود که انجام شد.