تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۰۳:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۳۰۷۶

اجحاف تامل برانگیز بین خودروسواران تبریزی و پایتخت در خرید قطعه؛

اختلاف بیش از 150 هزارتومانی باتری و سردرگمی شهروندان / پاسخ نهادهای نظارتی: به ما ربطی ندارد

بر اساس گزارش یک شهروند قیمت فروش باتری خودرو در تبریز آن هم بعد از تحویل باطری فرسوده، در مقایسه با قیمت فروش همان باتری در تهران بیش از 150 هزار تومان متفاوت است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار ؛

باتری خودرو یکی از قطعات ضروری بوده که در فقدان آن، امکان حرکت برای اتومبیل مهیا و فراهم نخواهد شد. با توجه به افزایش سرسام آور نرخ تورم و بالا رفتن قیمت‌ کالاهای اساسی در بازار، شاهد گرانی این قطعه حساس و تعیین کنندهخودرو‌ها نیز بوده ایم.
آمار منتشر شده از سوی اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری موید این موضوع است که نیاز سالانه کشور به کالای مذکور بیش از ۱۲ میلیون عدد، برآورد می‌شود و این در شرایطی است که حدود ۱۰ میلیون باتری در کشور تولید می شود و به تبع باقیمانده نیاز داخلی، از طریق واردات تأمین می‌شود.
اما آنچه که در این بین اهمیت زیادی دارد، نابسامانی در قیمت این قطعه خودرو است که متاسفانه شرایط نامطلوب اقتصادی، شاهد برخی بی مسئولیتی ها از جانب فروشندگان قطعات خودرو و به ویژه باتری هستیم. 
یکی از شهروندان طی تماس با تحریریه تبریزبیدار، گزارشی از اقدام نسنجیده برخی فروشندگان و مشکلات به وجود آمده برای صاحبان خودرو گلایه کرده بود. بر اساس گزارش این شهروند قیمت فروش باتری در تبریز آن هم بعد از تحویل باطری فرسوده، در مقایسه با قیمت فروش همان باتری در تهران بیش از 150 هزار تومان متفاوت است در واقع قیمت باتری جدید در تبریز بعد از تحویل باتری فرسوده درحدود 400 هزار تومان می باشد در حالیکه قیمت آن در سایت شرکت تولید کننده در تهران 247 هزار تومان (تحویل در درب منزل) ، قید شده است.
نکته قابل تامل اینجاست که همین شهروند بعد از متوجه شدن این اختلاف فاحش قیمت، علی رغم تماس با شرکت تهران، سامانه 124 و سازمان تعزیرات به نتیجه خاصی نرسیده است و یک پاسخ مشترک و البته عجیب به وی داده شده: «به ما ربطی ندارد» 
بی شک این نوع برخورد ها با مردم به هیچ عنوان قابل قبول نیست و در میان انبوهی از گرانی ها و نابسامانی ها در بازار دیگر نباید شاهد اینگونه رفتار ها و اجحافات در حق مردم باشیم.