تبریزبیدار
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۲۹:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۳۰۸۲

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی خبر داد:

حضور ۸۰ هنرمند در یازدهمین سوگواره تجسمی ۷۲ بغض بوم

سید محمد حسین بلاغی از حضور ۸۰ هنرمند در یازدهمین سوگواره تجسمی ۷۲ بغض بوم خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، همزمان با ایام سوگواری رحلت جانگداز حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت مظلومانه امام حسن مجتبی (ع)، حماسه عاشورای حسینی در قامت هنر به قلم هنرمندان تبریزی بر بوم نقاشی و صفحات خوشنویسی نقش می بندند تا اهداف و پیام قیام عاشورا را به تصویر بکشند و به مردم بازگو کنند.

مجموعه فرهنگی ­ هنری سینما قدس تبریز ظهر امروز دوشنبه میزبان جمعی از هنرمندان رشته های گوناگون هنرهای تجسمی می باشد که به بهانه یازدهمین سوگواره تجسمی ۷۲ بغض بوم به همت حوزه هنری آذربایجان شرقی، گردهم آمده اند تا پیام واقعه عاشورا را با بهره گیری از زبان هنر به عنوان زبان جهانی به مردم کشورمان و فراتر از مرزها منتقل کنند.

سید محمد حسین بلاغی از ثبت نام حدود ۸۰ هنرمند در رشته های مختلف در سوگواره هنرهای تجسمی۷۲ بغض بوم استان خبر داد و گفت: در این سوگواره که از ساعت ۱۰ صبح امروز تا اذان مغرب برگزار می شود هنرمندان نقاش، تصویر ساز، مجسمه ساز و خوشنویس شرکت کرده اند.

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی هدف از برگزاری این سوگواره را بسترسازی برای تولید آثار هنری با مفاهیم عاشورایی و سوق دادن هنرمندان به خلق آثار مفهومی و معنوی برای تبیین پیام عاشورا به مردم و علاقه مندان به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین (ع) اعلام کرد.