تبریزبیدار
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۵۸:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۳۰۸۹

در گفتگو با حجت الاسلام همایونی مطرح شد؛

پاسخ به شبهه رحلت یا شهادت پیامبر اسلام / چرایی عدم فتح قدس توسط نبی مکرم اسلام

حجت الاسلام و المسلمین همایونی، مدرس حوزه و پژوهشگر تاریخ اسلام در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص برخی شبهات پیرامون ارتحال یا شهادت نبی مکرم اسلام(ص) و انتظارات ایشان از امت توضیحاتی ارائه داده است.

سروریس فرهنگی تبریز بیدار / الهه مهدوی؛

28 صفر در دو مقطع زمانیب متفاوت یادآور دو حادثه مهم تاریخی در جهان اسلام است. سال 11 هجری در چنین روزی پیامبر رحمت(ص) از میان امت رفت و اسلام با چالش های جدیدی روبرو شد و در سال 50 هجری نیز امام حسن مجتبی(ع)  مظلومانه شهید شدند. حجت الاسلام و المسلمین اصغر همایونی، مدرس حوزه و پژوهشگر تاریخ اسلام در گفتگو  با تبریزبیدار در خصوص برخی شبهات پیرامون ارتحال یا شهادت نبی مکرم اسلام(ص) و انتظارات ایشان از امت توضیحاتی ارائه داده که مشروح آن بشرح ذیل می باشد:


در مورد پیامبر مکرم اسلام عنوان رحلت  صحیح است یا اینکه ایشان  به شهادت رسیده اند؟

پیامبر دو آرزوی فتح مکه و قدس را داشتند / پیامبر شهید از دنیا رفته اند

در منابع اهل شیعه و اهل سنت هست مانند کتاب بشائرالدرجات در 8 روایت صحیح و سند آمده است که پیامبر گرامی اسلام(ص) شهید از دنیا رفته اند  و علت شهادت پیامبر ایشان مسمومیت توسط یهودیان است.  پیامبر دو آرزوی بزرگ داشتند یک فتح مکه بود که در زمان حیات پیامبر اتفاق افتاد و دیگری فتح قدس بود. یهودیت نقشه های زیادی برای از بین بردن پیامبر اسلام داشتند و اولین کار آنان ترور بود و به پیامبر تهمت می زدند و دیگری بعد از رحلت پیامبر کودتای نظامی بود که در قبال غدیر خم بود و آنرا به وجود آوردند.

یهودیت 6 خاکریز مقابل پیامبر برای جلوگیری از فتح قدس ایجاد کرد / پدر پیامبر هم بطور مشکوک توسط قوم یهود مسموم و ترور شده بود

پیامبر گرامی اسلام برای فتح مکه در قید حیات خود موفق شد و اما برای فتح قدس، یهودیت تقریبا 6 خاکریز   به وجود آورده بودند تا لشکریان اسلام سوی قدس پیشروی نکند و پیامبر 6 خاکریز را فتح کرده بود. پیامبر اگر از سمت عربستان به سمت قدس حرکت می کرد با فدک روبرو می شد و اگر از سمت عراق می رفت با خیبر روبرو می شد که پیامبر هم فدک و هم خیبر را گرفته بود و  تمام خاکریزه ها را فتح کرده بود و به موتی رسیده بودند.پیامبر لشکری به فرماندهی اسامه برای فتح بیت المقدس فرستاده بودند، اما چرا فتح نشد چونکه در نهایت توسط یهودیت مسموم شدند و از طرفی دیگر هم بزرگان صحابه که منافق بودند با لشکر اسامه نرفتند.

البته این را هم اضافه کنم که مسمومیت تنها مختص پیامبر نبود و پدر پیامبر نیز به صورت مشکوک توسط یهود مسموم و ترور شده بودند.


Image title


کتاب خدا و عترت سفارش پیامبر برای جلوگیری از گمراهی بشریت است

اثرات جهانی تبیین رسالت حضرت پیامبر در عصر کنونی چیست ؟

پیامبر گرامی اسلام 23 سال از بعثت خود تا شهادت هم در دعوت سری و هم در دعوت علنی خود برای بحث امامت تاکید زیادی داشتند در اولین روز بعثت خود پیامبر اشاره بر حدیث ثقلین ، تنها ترین حدیثی که بیش از 40نفر از صحابه بر آن نقل داشتند پیامبر تا آخرین لحظات عمر خود به قرآن و عترت تاکید زیادی داشتند و می فرمایند "کتاب الله و عترتی"   اگر می خواهید گمراه نشوید قرآن و راه ولایت را انتخاب کنید.  
و این آخرین وصیت پیامبر بود امروزه مشکل بشریت این است که تعدادی قرآن را برداشتند و اهل بیت(ع) را کنار گذاشتند و تعدادی بعد از شهادت پیامبر گفتند علی دارم چه غم دارم. بحث ولایت را قبول کردند ولی قرآن را کنار گذاشتند، قرآن مفسر اهل بیت است و اگر این دو کنار هم قرار بگیرند مقارن هم می شوند و بشر هدایت می شود.

پیامبر اسلام در برهه ای مبعوث شدند که جز ایشان هیچ پیامبری نمی توانست صبر کند

مهمترین خواسته پیامبر از امت، شناخت امام زمان(ع) است

انتظارات بر آورده نشده پیامبر از امت خود چه چیز هایی بود؟

پیامبر فرمودند من 23 سال زحمت کشیدم. من از شما چیزی نمی خواهم.  برای این رسالت خود اجرت و مادیات و چیز دیگری نمی خواهم با اینکه پیامبر گرامی اسلام در روایت های متعددی می گوید سوره هود و واقعه مرا پیر کرده است، چون خداوند در آن جا امر کرده است راهی جز صبر کردن ندارند چون پیامبر در برهه ای مبعوث شده است که هیچ پیامبری نمی تواند به جز او صبر کند، حتی خود پیامبر هم می گوید هیچ کسی در راه توحید مانند من معذب نشده. همین پیامبر می گویند من از شما چیزی نمی خواهم جز اینکه به اهل بیت(ع) من خوبی کنید.  امروز بزرگترین خواسته پیامبر طبق قرآن شناخت امام زمان(ع) است. ایشان در حدیثی می فرمایند: اگر کسی بمیرد ولی امام زمان خود را نشناخته باشد انگار به جاهلیت مرده است. امروزه در غیبت امام زمان بحث ولایت فقیه است که این شامل مردم ایران می شود که زیر پرچم ولایت فقیه زندگی می کنند.