تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۷۳۰۹۱

شباهت انحرافات در جامعه دینی عصر امام مجتبی و انقلاب اسلامی؛

سکولاریزه کردن حکومت دینی و ریشه یابی آن در مقطع بعد از شهادت نبی رحمت / اخلاق زدایی و جنگ رسانه ای که امام مقتدر و مظلوم شیعه با آن درگیر بود

جنگ رسانه ای و عملیات روانی شدید جبهه باطل علیه جبهه حق در زمان امام حسن(ع) بصورت ساماندهی شده انجام شد و سعی داشت به جامعه خسته از آرمان ها القا کند که ولی عادل، سیاستمدار و مدیر قوی نیست.

سرویس فرهنگی تبریز بیدار/ صابر عیسی پور؛ 

28 صفر سال 50 هجری اتفاق مهمی در تاریخ اسلام یادآور شهادت مظلومانه سبط اکبر رسول رحمت، امام حسن مجتبی(ع) است. امام مقتدری که در زمان خود اسیر بازی های روانی و جنگ رسانه ای دشمن قرار گرفت.

دوران امام حسن مجتبی(ع) به جهت شرایط خاص سیاسی، شباهت هایی با عصر کنونی داشته که از جمله آنها می توان به انحراف جامعه از آرمان های صدر اسلام بدلایل جنگ روانی دشمن، اشرافی گرین السابقون و صحابه پیامبر، جنگ روانی و رسانه ای دشمن و... اشاره کرد.   

بعد از شهادت حضرت رسول اکرم(ص)، جریان سقیفه شکل گرفت و موجب شد سکولاریسم در سیاست و حکومت دینی شکل گیرد. این انحراف در آرمان های اصلی رسالت پیامبر، توسط بزرگانی صورت گرفت که خود را جز السابقون در نهضت پیامبر می دانستند و تا زمان خلفای راشدین تداوم یافت.

بعد از دوران پنج ساله حک.مت امام علی(ع) جریان نفاق همواره فعال بود تا اینکه در زمان امام حسن(ع) به اوج خود رسیده و منجر به اخلاق زدایی در سیاست گردید.

جنگ رسانه ای و عملیات روانی شدید جبهه باطل علیه جبهه حق در زمان امام حسن(ع) بصورت ساماندهی شده انجام شد و هدف تخریب چهره ولی عادل را داشت و سعی داشت به جامعه خسته از آرمان ها القا کند که ولی عادل و حاکم مسلمین، سیاستمدار و مدیر قوی نیست و توان تامین دنیای مسلمین را ندارد و در مقابل معاویه قوی و مقتدر است. درست مثل عصر حاضر که عده ای خسته از آرمان های اولیه انقلاب، راه نجات دنیای خود را در جریان مقابل حاکمیت دینی جستجو می کنند.

عمق یافتن رفاه طلبی در جامعه بعد از پیامبر و نفوذ آن در بیت امام مجتبی(ع)

خسته شدن السابقون انقلاب از مبارزه با استکبار در زمان امام حسن و انقلاب اسلامی

جنگ روانی و رسانه ای معاویه علیه امام حسن مجتبی(ع) کار را به جایی رسانده بود که حتی فرماندهان لشکر ایشان نیز دچار تردید شده و ولی عادل را تنها گذاشتند و موجب شد تا انحراف های بعدی در زمان ائمه دیگر توسط خلفای جور صورت گیرد.

جنگ رسانه ای در زمان حیات مبارک حسن مجتبی(ع) تا جایی پیش رفت که جامعه قبول نکرد پیکر مطهر ایشان در کنار پیامبر تدفین شود و حتی به تیرباران پیکر ایشان منجر شد.

امروز نیز مشابه همان دوران، جنگ رسانه ای ضد انقلاب و روشنفکرها و سلبریتی ها، علیه حکومت دینی به راه افتاده و سعی در ناکارآمد نشان دادن حاکمیت دینی و سکولاریزه کردن آن هستند و همانند دوران امام دوم شیعیان، سعی در تطهیر حاکمان جور غرب دارند.

ترویج روحیه رفاه طلبی به جای انقلابیگری از جمله مهترین شباهت های عصر حاضر و امام مجتبی(ع) است. روحیه رفاه طلبی بقدری در مردم رسوخ کرده بود که مردم آن زمان هم می‌گفتند به جای مبارزه با معاویه(نماد استکبار دوران) راه سازش را پیش گیریم. اکنون نیز تاریخ تکرار شده و السابقون انقلاب جوری در رفاه غرق شده اند که حال مبارزه با استکبار را ندارند.

رفاه طلبی تا حدی در جامعه دوران امام معصوم عمیق شده بود که حتی موجب انحراف اعتقادی در بیت امام و همسر امام حسن(ع) شده و شهادت ایشان به دست نزدیک ترین فرد بیت صورت گرفت.

جنگ رسانه ای و رفاه طلبی باعث سست شدن اراده نیروهای انقلابی سابق(صحابه) و تظاهر آنها به دینداری، از جمله بحران هایی است که جامعه امروز را درگیر کرده و مشابه آن در مقطع امام مظلوم مدینه رخ داده بود و امروز نیز تاریخ به نوعی دیگر برای صحابه اول انقلاب در حال تکرار شدن است، اما آنگونه رهبر انقلاب در سخنرانی تاریخی خود در دوران بحران دهه 70 فرمودند: "اگر عرصه را بر ما تنگ کنند، واقعه عاشورا را تکرار می کنیم."