تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۳۰۹۲

تولیت آستان قدس رضوی در جمع هیئات آذربایجانی:

به عقب بر نمی گردیم / مردم با وجود گرانی ها، با شرکت در راهپیمایی اربعین دشمن را مایوس کرد

تولیت آستان قدس رضوی در جمع هیئات آذربایجانی گفت: مردم با وجود گرانی ها، با شرکت در راهپیمایی اربعین دشمن را مایوس کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی شامگاه چهارشنبه در اجتماع هیئت های عزاداری آذربایجانی ها در حرم امام رضا(ع) ضمن خوشامدگویی به هیئات آذربایجانی، گفت: قرآن میفرماید اگه به دوران طاغوت برگردید، فقط خودتان ضرر می بینید نه خدا. امروز شهدا و انسان های وارسته و خودساخته (از جمله امام و شهیدان مدنی و قاضی) الگوهای ما هستند.
همجنس بازی را نشانه تمدن می دانند

رمز موفقیت کشور تکیه به ظرفیت های داخلی و ذخایر علمی جوانان است

وی به انتقاد از برخی تفکرهای روشنفکری پرداخته و افزود: امروز کسانی هستند که بدترین کارهای ضدانسانی را می کنند و دم از تمدن می زنند. عده ای  همجنس بازی را نشانه تمدن می دانند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امام رضا(ع)  تمدن رضوی را در کنار  تمدن نبوی به کشورمان آوردند؛ تاکید کرد:  امروز رمز موفقیت این کشور تکیه به ظرفیت های داخلی و ذخایر علمی جوانان و مردم است.

رئیسی در ادامه به تحلیل دوران امام رضا(ع) پرداخته و گفت:در زمان امام رضا (ع) یک صحنه مشترک با زمان بعد از رحلت پیامبر به وجود آمد، یعنی عده ای می خواستند جریان امامت را در خلافت حذف کنند. مامون می خواست با جریان ولیعهدی، کارآمدی امامت را از بین ببرد و جریان امامت را محدود کند اما با تدبیر امام رضا تمام نقشه های مامون نقش برآب شد.

به عقب بر نمی گردیم
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: باید بدانیم عزت در دست خدا و اولیای خداست و این را بدانیم، دیگر  به عقب بر نمی گردیم و می دانیم کاری از قدرت های  پوشالی بر نمیاد. دشمن می خواست با  داعش و... کارهایی رو بکند و ما را شکست دهد ولی ما توانستیم آنها را شکست دهیم.

مردم با وجود گرانی ها، با شرکت در راهپیمایی اربعین دشمن را مایوس کرد
وی با تاکید بر اینکه قدرت دشمن رو به  افول است؛ خاطر نشان کرد:  دشمن می خواست عاشورا در عاشورا دفن شود اما خدا اراده کرد تا عاشوراهای بسیاری را به وجود بیاورد و جلوه آن، حضور مردم در راهپیمایی اربعین بود که از اراده و عشق مردم به وجود آمد. مردم با وجود  گرانی بازهم در راهپیمایی  اربعین شرکت کردند و دشمن مایوس شد.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان به جان باختگان حادثه قطار تبریز مشهد اشاره کرده و تصریح کرد: یاد زائران آذربایجانی آن حادثه تلخ را هم گرامی می داریم.