تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۵:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۷۳۱۴۶

نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار؛

چیت چیان گزینه نهایی استانداری نیست/خدابخش شنبه خداحافظی کرده و یکی از معاونین سرپرست می شود

آقاپور گفت: وزارت کشور تاکنون فرد مشخصی را برای استانداری آذربایجان شرقی معرفی نکرده است، آقای چیت چیان هم گزینه نهایی وزارت کشور برای استانداری آذربایجان شرقی نیست.

معصومه آقاپور نایب رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار با اشاره به قانون منع بکارگیری افراد بازنشسته گفت: افرادی که شامل این قانون می شوند بزودی باید مسئولیت خود را تحویل دهند.

وی در خصوص گزینه استانداری آذربایجان شرقی نیز گفت: وزارت کشور تاکنون فرد مشخصی را برای استانداری آذربایجان شرقی معرفی نکرده است، آقای چیت چیان هم گزینه نهایی وزارت کشور برای استانداری آذربایجان شرقی نیست، وزارت کشور شاخص های خود را برای انتخاب افراد در نظر گرفته وبعد از آن افراد را برای گزینه های مورد نظر خود مطرح می سازد.

وزیر کشور نظرات مجمع نمایندگان را در نظر می گیرد

نماینده مردم شبستر در مجلس تصریح کرد: نظر نهایی در خصوص گزینه استانداری با وزارت کشور است ولی با توجه به تعامل قوا و حضور افراد شاخص در بین نمایندگان آذربایجان شرقی و همچنین تعاملی که وزیر کشور با نمایندگان آذربایجان شرقی دارد، معمولا از نظرات مجمع نمایندگان در انتخاب استاندار بهره مند می شوند.

مجمع نمایندگان تاکنون جلسه ای برای گزینه استانداری برگزار نکرده

آقاپور با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان هیچگونه دخالتی در انتخاب استاندار جدید ندارد،افزود: وزارت کشور گزینه های خود را به مجمع اعلام می کند و مجمع نمایندگان فقط نظرات مشورتی خود را به وزارت کشور انتقال می دهند، درباره انتخاب استاندار جدید هم مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی تاکنون جلسه ای برگزار نکرده و در آینده تشکیل جلسه خواهد داد.

آقاپور خاطر نشان کرد: فعلا قرار براین شده است که یکی از معاونان استانداری به عنوان سرپرست استانداری آذربایجان شرقی معرفی شوند و تا انتخاب استاندار جدید، به عنوان سرپرست پیگیری امور را بر عهده بگیرد،آقای خدابخش هم از روز شنبه از این مسئولیت خداحافظی خواهند کرد.