تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۳۲:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۳۱۵۸

رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی؛

بساز بفروش کلاهبردار تبریزی، متواری شد

حجت الاسلام مظفری رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: کلاهبردار حوزه ساخت و ساز با اغفال و فریب تعدادی از شهروندان به خارج متواری شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام حکمتعلی مظفری در سی و یکمین همایش اتحادیه کانون های وکلای دادگستری سراسر کشور در تبریز، افزود: این فرد 40 واحد آپارتمانی را به 80 نفر فروخته و سپس با دریافت تسهیلات بانکی به مبلغ 50 میلیارد ریال به خارج از کشور فرار کرده است.
وی با بیان اینکه نبود آگاهی های عمومی از قوانین و مقررات مربوط به معاملات از جمله دلایل مهم به وجود آمدن چنین مشکلاتی است، اظهار داشت: حال که این کلاهبردار با مبالغ هنگفت شامل پول بین المال و اشخاص حقیقی فرار کرده است، دستگاه قضایی باید پاسخگوی 80 نفر از کسانی باشد که به نوعی خود را صاحب حق می دانند.


حجت الاسلام مظفری ادامه داد: نقطه قابل توجه در این پرونده این است که فردی بیسواد و بساز و بفروش با سوء استفاده از عدم آگاهی های عمومی به قوانین، اقدام به فروش هر واحد آپارتمانی به 2 نفر و سپس با سند مالکیت آن اقدام به اخذ وام از یکی از بانک های دولتی می کند.
وی با بیان اینکه وکلا می‌ توانند در حوزه‌های مختلف کمک حال قوه قضاییه باشند، موضوع فرهنگ سازی در حوزه های قضایی را مهم و موثر برشمرد و گفت: کانون های وکلا در این راستا نقش تعیین کننده و موثری دارند تا با فرهنگ سازی و ایجاد ارتباط نزدیک با مردم، جلوی ورود پرونده به دادگاه را بگیرند.