تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۳۴:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۲۱۶

بررسی بدعت های تشیع لندنی در ماه ربیع در گفتگوی تبریزبیدار با کارشناس مذهبی:

شیعیان لندنی، فیلسوف شهیر تبریز و آذربایجان را نجس خواندند / تشر تند آیت الله وحیدخراسانی به طلبه ای که خلیفه را لعن کرد

حجت الاسلام برگی کارشناس مذهبی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص بدعت های جریان تشیع لندنی گفت: شیعیان لندنی، فیلسوف شهیر تبریز و آذربایجان را نجس خواندند.

حجت الاسلام رسول برگی در گفتگو با تبریز بیدار ، در خصوص بدعت جشن عیدالزهرا(س)، دهه برائت و دهه محسنیه در ایام ابتدایی ماه ربیع الاول توسط جریان موسوم به شیعه لندنی گفت: منابع ما عبارت است از قرآن،سنت،اجماع و عقل است. بعبارتی یا باید در قرآن ذکر شده باشد یا در احادیث اهل بیت(ع) بیان شود یا اینکه مراجع و فقها به جمع بندی برسند و نظر مشترک داشته باشند و یا باید عقل انسان موضوع را تأیید کند.

در قرآن چیزی جز وحدت نداریم

هیچ یک از ائمه سفارشی در خصوص دهه محسنیه نداشته اند

وی ادامه داد: در قرآن کریم خداوند متعال بجز دعوت به وحدت چیز دیگری نفرموده است (واعتصموا به حبل الله جمیعا و لا تفرقوا ). خداوند به طور واضح بیان می کند که «لاتفرقوا» یعنی تفرقه نکنید و در بحث سنت پیامبر(ص) هم که البته حتی یک امام ( از علی(ع) تا حضرت ولی عصر(عج) ) سفارشی مبنی بر برپایی دهه محسنیه نکرده است.

این واعظ تبریزی تصریح کرد: اما در موضوع عاشورا ، شهادت حضرت زهرا(س) و کلا در مورد تک تک اهل بیت(ع) مطالب و سفارشات زیادی وجود دارد که به طور مثال از طرف امام زمان(عج) نامه ای به قاسم بن علاء همدانی نوشته شده است که در این نامه حضرت بقیه الله(عج) روز سوم شعبان یعنی ولادت امام حسین(ع) را سفارش کرده اند.

وی با بیان اینکه ما جریان شهادت حضرت زهرا(س) را نفی نمی کنیم، افزود: حرف ما این است که حتی یک سند مبنی بر سفارش اهل بیت برای برپایی دهه محسنیه وجود ندارد.این موضوع حتی مورد اجماع فقها نیز قرار نگرفته است.

تشر تند آیت الله وحیدخراسانی به طلبه ای که خلیفه را لعن کرد

حجت الاسلام برگی خاطر نشان کرد: نمونه بارز در این قضیه آیت الله وحید خراسانی است که در بحث شیعه و سنی حساس می باشند و اولین عزاداری خیابانی و پیاده روی در روز شهادت حضرت زهرا(س) را ایشان به راه انداختند، اما وقتی که در درس خارج فقه اسم خلیفه دوم را آوردند و یکی از طلبه ها او را لعن کرد، آقا عصبانی شده بود و با عصبانیت به آن طلبه گفته بود "چند بار گفته ام به مقدسات اهل سنت توهین نکنید رهبر هم می گوید من هم می گویم.

اولین تفکری تفرقه اندوزی بین مسلمانان، تفکر انگلیسی بود

وی با تاکید بر عقلانی نبودن این موضوع نیز تاکید کرد: از بعد عقل هم اگر نگاه کنیم، متوجه می شویم که در این وضعیت جهان اسلام که داعش،طالبان،تکفیری ها،وهابیت و صهیونیست ها به اسلام ضربه می زنند، تفرقه انداختن بین مسلمانان کار دوست است یا دشمن؟

این مبلغ دینی ادامه داد: انگلیسی ها در بین اعراب یک ضرب المثل دارند که می گویند: «فَرِّقْ وَ تَسُدْ» یعنی «تفرقه بیانداز و سپس حکومت و آقایی کن»لذا اولین و ابتدایی ترین تفکری که برای تفرقه انداختن بین مسلمانان وجود داشت، تفکر انگلیسی است.

توهین های رکیک تشیع لندنی به مراجع تقلید شیعه

وی تصریح کرد: اینکه می گوییم «تشیع لندنی» این به معنی حضور مرجع این تشیع در لندن نیست. بلکه تفکراتی که در این فرد وجود دارد از لندن صادر می شود. اینها نه فقط بین شیعه و سنی بلکه بین شیعه ها هم تفرقه می اندازند و حتی برخی مراجع تقلید را تکفیر کرده و توهین می کنند‌ بطوریکه به حضرات آیات مرحوم بهجت و  سیستانی توهین می کنند و معتقد هستند تنها مرجعِ آنها مرجع است و به بقیه اهانت می کنند.

این واعظ تبریزی ابراز نمود: این جریان همان افرادی هستند که به مرحوم سید علی آقا قاضی و مرحوم آیت الله خویی رکیک ترین اهانت ها را کردند که من شرم می کنم آن عبارات را به زبان بیاورم و حتی خواستند سید بودن آیت الله خویی را زیر سوال ببرند. چون که مرحوم آیت الله خویی به برادر مرجع فعلی گفته بود «تو مرجعیت خود را از کجا آورده ای و رساله چاپ کرده ای و به خودت لفظ آیت الله را بکار می بری؟!»

شیعیان لندنی، فیلسوف شهیر تبریز و آذربایجان را نجس خواندند

وی افزود: چون اینها حرفی برای گفتن نداشتند و بعد ها گفتند آقای شاهرودی درجه اجتهاد داده که آقای شاهرودی نیز تکذیب کردند ،اینها شروع کردند اهانت به آیت الله خویی. این جریان همان هایی هستند که موقع بردن پیکر مرحوم علامه جعفری(افتخار آذربایجان) به مشهد مقدس، در مقابل پیکر ایستادند و اجازه نمی دادند پیکر ایشان در مشهد تدفین شود.چون که آن مرحوم فیلسوف بود و اینها فلسفه را حرام و فیلسوف ها را نجس می دانستند. اینها حتی به علامه طباطبایی دیگر فخر آذربایجان نیز اهانت می کردند.

خونریزی هایی که با دیدن فیلم عیدالزهرا به پا شد

برگی در ادامه در خصوص تبعات این تفکر بر جهان اسلام گفت: بعد از دستگیری ریگی وقتی از وی پرسیدند تو چطور بر افکار جوانان اهل سنت کار کرده بودی که حاضر بودند کودک شیرخواره را نیز بکشند؟!ریگی گفته بود من کاری نمی کنم فقط فیلم جشن های عیدالزهرا و سخنرانی های برخی علمای شیعه را که سنی ها را حرام زاده خطاب می کردند را به این ها پخش می کردم و می گفتم ببینید شیعیان در مورد شما چه می گویند؟! بروید حتی به شیره خوار ها هم رحم نکنید چون وقتی بزرگ شدند مثل بزرگانشان به شما توهین خواهند کرد.

ملکه انگلیس را سیده خواندند و ماسمالی کردند

وی در خصوص شبکه های ماهواره ای تشیع انگلیسی نیز گفت :الان اگر شما بخواهید شبکه ماهواره ای بنام شیعه باز کنید چقدر هزینه لازم است.اما چطور می شود اینها نزدیک بیست شبکه اینترنتی دارند که همگی توسط ملکه انگلیس حمایت می شوند همان ملکه ای که زمانی گفتند سیده است هرچند بعد خواستند ماسمالی کنند و گفتند شوخی کردیم، درحالی که اگر یک نفر از این طرف این حرف را می زد، آنها می گفتند به حضرت زهرا اهانت شده است.

این مبلغ دینی تصریح کرد: اگر میانگین هزینه این ۲۰ شبکه را در حدود ۳۰۰ میلیون تخمین بزنیم، که البته این رقم را دو سال پیش حساب کرده بودند، حال شما تصور کنید که الان چقدر هزینه می شود که کارشان فقط تفرقه انداختن بین شیعه و سنی و دسته بندی کردن شیعه ها است.

وی خاطرنشان کرد: منفعت این جریان بغیر از دشمنانی که نمی خواهند بین مسلمین وحدت باشد، به هیچ کس نمی رسد. در حالی که غزه ای که ساکنانش سنی است، بدون حمایت ایران و شیعیان هرگز نمی توانست در مقابل اسراییل بایستد. لذا برای صهیونیست فرقی نمی کند که طرف مقابلش حزب الله لبنان باشد، شیعه باشد یا سنی.مهم این است که مسلمانان نابود کند بنابراین تفرقه بین شیعه و سنی دقیقا به نفع اسرائیل است.

مسئولین اهمال کاری کردند

برگی در خصوص وظیفه شیعیان در قبال این جریان، ابراز نمود:دولت وظیفه مربوط به خودش را دارد و مردم نیز وظایف خود را دارند. وظیفه دولت رصد این جریان و برخورد به موقع با این ها است. اما مسئولین به قدری اهمال کاری کردند که دیگر نمی توانند کاری بکنند و وظیفه مردم روشنگری توسط افرادی است که در این موضوع اطلاعات دارند.

تشیع لندنی جنبه سیاسی ندارد بلکه اعتقادی است

وی ادامه داد: موضوع مهمی که باید توجه داشت این است که ما بیشتر به مساله تشیع لندنی جنبه سیاسی می دهیم ،در حالیکه این یک موضوع اعتقادی است و موضوع انقلابی و ضدانقلابی نیست. همین سیدمحمدحسین شیرازی در اوایل انقلاب به امام خمینی(ره) خیلی کمک کرد حتی در عراق بیت خود را در اختیار امام(ره)  قرار داد و ایشان را امام جماعت حرم امام حسین(ع) قرار داد اما وقتی از امام خواست که از این افکار آنها حمایت کند،امام قبول نکردند. لذا این جریان اصلا سیاسی نیست بلکه یک جریان فکری و اعتقادی است که در مقابل شیعه جریان سازی می کنند.

این مبلغ دینی با ذلیل خواندن این جریان افزود: نباید ترسید و روشنگری نکرد چون که این جریان ذلیل تر از این حرف ها است و اصلا مبنای فکری و اعتقادی درستی ندارد. حتی موکب هایی که در اربعین عکس این مرجع را زده بودند، می گفتند صرفا بخاطر پولی که قرار بود بابت زدن عکس بگیرند این کار را کرده بودند لذا علی رغم غوغا و جنگ روانی، طرفدارشان اصلا زیاد نیست.

برگی در پایان تصریح کرد: اگر ما این قضایا را در بین مردم روشنگری نکنیم، در روز قیامت برابر حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) مسئول هستیم و کسی که بین امت های اسلامی تفرقه می اندازد، خائن به امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) است.