تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ ۲۳:۵۴:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۳۲۳۵

چرا شهر آذین بسته نمی شود؛

ضرورت بازشناسی جلوه واقعی زندگی پیامبر رحمت در برابر نسبت ناروای تروریسم به اسلام / چرا این همه سازمان و نهاد به اسم اسلام کم لطف هستند؟

گاه برایم جای سوال است این همه سازمان و نهاد به اسم اسلام هزینه های فرهنگی و تبلیغی دارند اما چرا کم لطف هستند برای ولادت محمد خاتم پیامبران که پیشانی فراخ اسلام است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار / سیده صفورا موسویلر


محمد کافرینش هست خاکش
هزاران آفرین بر جان پاکش
چراغ افروز چشم اهل بینش
طراز کار گاه آفرینش

ربیع آمده و ما را نوید مولودی بی بدیل است. مولودی که رسالتش وحدت و رحمت بوده و حقانیتش اثبات شده و برماست که خود را که پیروان واقعی و جان برکفش می دانیم، هفته وحدت و سالروز ولادتش را فرصت و غنیمت شمرده تا رسالت او را بازگو کنیم.
مرور کنیم و تکرار کنیم و تمرین کنیم خوبی ها و ویژگی هایش را. گاه برایم جای سوال است این همه سازمان و نهاد به اسم اسلام هزینه های فرهنگی و تبلیغی دارند اما چرا کم لطف هستند برای ولادت محمد خاتم پیامبران که پیشانی فراخ اسلام است.

از فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته تا شورای تبلیعات و صدا وسیما و کانون های مساجد تا تبلیغات اسلامی و غیره....

این ها مگر نه این است که وظایفشان تبلیغ هرآنچه برای اسلام است؟ پس کجایند این روزها تا کودک و جوان و زن و مرد را در هفته منتسب به پیامبر با رسالت محمد مصطفی آشنا کنند؟

چرا هیچ برنامه ای در استان به نام حضرت محمد(ص) در نظر گرفته نشده خود جای سوال است!!

چرا شهر آذین بسته نمی شود هم بگذریم ....

شاید ما عجولیم و احتمالا روزهای پایانی هفته وحدت جشن هایی در راه است...

حال بگذریم....

پیامبر گرامی اسلام (ص) پیامبر رحمت و مهرورزی بود. رسالتش اتمام مکارم اخلاق و فضیلت بود{بعثت لاتمم مکارم الاخلاق}. آداب معاشرت و سلوک ایشان قطعا در تبلیغ نبوت و رسالت بزرگ تاثیری مثبت داشته است. اگر ایشان جاذبه وافر ایزدی و فرهمندی و سعه صدر در مقابل دوست و دشمن نمی داشت، نمی توانست امر خداوند رابجا آورد. از سخنان اوست که می گفت:در دشمنی با دشمن مدارا پیشه ساز. زیرا ممکن است روزی دوست تو گردد.

در روز گار کنونی که هجمه به اصالت های دینی و نماد های اسلامی از جمله اهانت به ساحت رسول اکرم (ص) و نسبت ناروای خشونت گرایی و تروریسم به اسلام و مسلمین افزایش یافته و دشمنان انسانیت واخلاق, هر روز در صدد ضربه زدن به بنیان های اصیل دینی هستند, برما فرض است تا با مطالعه و تحقیق پیرامون ادیان, تاریخ اسلام و سیره پیامبران, اولیای الهی بویژه پیامبر اعظم (ص), جلوه های واقعی زندگانی آنها را باز شناسیم و بر دوست و دشمن ارائه کنیم. بخصوص در دوران پر هیاهوی ما که افرادی از فرط تعصب و جاهلیت و یا در اثر نظم خشونت بار حاکم بر جهان که کشور های قدرتمند بوجود آورده اند, - امثال بن لادن، طالبان و تکفیری– روشی در پیش گرفته اند که به چهره معنوی و رحمانی اسلام و رسول گرامی(ص) لطمه وارد شده و تبلیغات مسموم رسانه های وابسته به استکبار همچنان ادامه دارد. در حالی که با مطالعه تاریخ  و منابع اسلامی, حقیقتی جز عطوفت و رحمانیت خداوندی و انسان دوستی و مهربانی پیامبر، چیز دیگری عاید انسان منصف نمی شود.

آیات قرآن کریم و اخبار و روایات اسلامی، سرشار از آیات رحمت و دوستداری پیامبر است. و این خصوصیات شخصیتی و مقام ومنزلت ایشان، در نزد خدا ومردم دلیلی روشن بر حقانیت وعظمت وکرامت اوست. پرداختن به یادآوری سیره عملی پیامبر اعظم (ص) بخاطر این است که بدانیم تمام مشکلات امروز جامعه ما زمانی حل خواهد شد که الگویمان محمد(ص)، رسول خدا باشد.