تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۴۱:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۷۳۲۵۳

در گفتگو با نمایندگان استان در مجلس مطرح شد؛

جزئیات جلسه وکلای ملت با پورمحمدی / آشنایی با گزینه انتخابی رحمانی فضلی و رضایت و تردیدها

امروز تکلیف استاندار آذربایجان شرقی تا حدود زیادی روشن شد و محمدرضا پورمحمدی، رئیس سابق دانشگاه تبریز در آستانه تکیه بر کرسی والی گری استان است.

به گزارش تبریز بیدار ،  بعد از کش و قوس های فراوان امروز تکلیف استاندار آذربایجان شرقی تا حدود زیادی روشن شد و محمدرضا پورمحمدی، رئیس سابق دانشگاه تبریز در آستانه تکیه بر کرسی والی گری استان است.

پورمحمدی در حالی امروز از سوی وزارت کشور تایید شد که پیش از این از وی بعنوان رایزن فرهنگی آینده ایران در ترکیه یاد می شد و ظهر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان حاضر شد.

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص جزئیات جلسه امروز مجمع نمایندگان استان گفت: بنده ساعت 12 در محل جلسه حضور یافتم اما کسی نیامد و محل را ترک کردم و بعدا تشکیل جلسه داده بودند.

وی ادامه داد: وزارت کشور خودش استاندار را انتخاب کرده بود و مجمع نمایندگان نقشی در این زمینه نداشتند و جلسه امروز صرفا صحبت بت گزینه انتخابی بوده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اعتقادی به تشکیل این جلسه نداشتم، افزود: این جلسه بیشتر به این شبیه بود که نمایندگان با گزینه انتخابی رحمانی فضلی آشنا شوند.

همچنین یعقوب شیویاری، نماینده مردم بناب در مجلس که خود در جلسه امروز حضور داشت؛ طی گفتگویی با تسنیم گفته است: محمدرضا پورمحمدی دانشمند سطح بالای حوزه‌های علمی و تحقیقاتی هستند، ولی لازم بود قدرت و توان اجرایی وی در مجمع نمایندگان با حضور خودشان  بررسی می شد.

وی با اینکه  استانداری یک محل اجرایی است که توان بالای پیگیری را می‌طلبد؛ افزود: تعدادی از نمایندگان آذربایجان شرقی اکنون در مورد سوابق اجرایی پورمحمدی برای استانداری مردد هستند.

محمد وحدتی‌ هلان رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در خصوص جزئیات این جلسه افزود: در این جلسه آقای پورمحمدی، رئیس سابق دانشگاه تبریز برنامه‌های خود را مطرح کرد و تقریبا اکثر اعضای مجمع نمایندگان رضایت کامل برای استانداری وی دارند.

هر چند به نظر می رسد تصمیم دولت برای انتخاب پورمحمدی قطعی شده اما صحبت های ضد و نقیض نمایندگان استان و برخی نگرانی های آز سوی آنها وجود دارد.

گفتنی است در جلسه امروز علاوه بر بیگی برخی نمایندگان از جمله معصومه آقاپور، محمداسماعیل سعیدی، ضیاءالدین اعزازی و داوودی حضور نداشتند.