تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۳۲۶۱

فرمانده انتظامي شهرستان تبريز خبر داد؛

کشف دلار و اسکناس های جعلی و مقادیری عتیقه جات در تبریز

فرمانده انتظامی شهرستان تبريز از دستگیری توزیع کننده اسکناس و دلارهای جعلی و کشف عتیقه جات به ارزش10 میلیارد و 500 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سرهنگ فرهنگ نوروزي، در تشریح این خبر گفت:درپی کسب خبری مبنی بر اینکه یک سودجو در تبريز، دلار و اسکناس جعلی توزیع و درخرید و فروش عتیقه جات فعالیت دارد، شناسايي و دستگیری متهم در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وي در ادامه افزود: ماموران کلانتری 23 باسمنج در این راستا با تقویت گشت ها و استفاده از شیوه های پلیسی، متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: با اخذ مجوز قضائی ماموران در بازرسی از محل فعالیت متهم 29 قطعه 100 دلاری جعلی، 93 قطعه اسکناس 500 هزار ریالی به مبلغ 44 میلیون و 650 هزار ریال،حدود 5 کیلو انواع عتیقه جات مفرخ دوره اسلامی و یک دستگاه فلزیاب کشف که برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش ریالی اقلام کشف شده 10 میلیارد و 500 میلیون ریال می باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز در پایان با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده مقدماتی جهت بررسی تخصصی به پلیس آگاهی استان تحویل شد،ازشهروندان درخواست کرد: در زمان خرید، فروش و تبادلات ارزی و ریالی به هشدارها و توصیه های پلیس توجه کرده و جهت تهیه ارز خارجی به مراکز و صرافی های معتبر مراجعه کنند و درصورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سامانه 110 با پلیس در میان بگذارند.