تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۰:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۳۲۸۵

جوابیه روابط عمومی پتروشیمی تبریز به تحریریه تبریزبیدار؛

انتشار بوی مواد شیمیایی در کوجووار از جانب این شرکت نیست/ کارشناسان محیط زیست از محل بازدید کردند

روابط عمومی پتروشیمی تبریز نسبت به خبر انتشار بوی مواد شیمیایی در کوجووار واکنش نشان دادن و در جوابیه ای به تحریریه تبریز بیدار اعلام کرد که انتشار بوی مواد شیمیایی از جانب پتروشیمی تبریز نیست.

به گزارش تبریز بیدار ، چند سالی است که   مردم منطقه کوجووار تبریز با  آلاینده های صنایع تبریز دست به گریبان هستند و  اعلام می کنند که آلودگی هوا توسط پتروشیمی تبریز در این منطقه زندگی را ناممکن می کند،اهالی کوجووار بارها  آسیب های  آلودگی را به گوش مسئولان نیز رسانیده اند ولی عملا اقدامی انجام نشده است تا جاییکه چند ماه پیش  حمید قاسمی رئیس سازمان محیط زیست آذربایجان شرقی در نشست با نمایندگان انجمن های محله کوجووار تبریز با اشاره به اعتراضات ساکنان این منطقه نسبت به آلایندگی برخی واحدهای بزرگ صنعتی، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از نظر بحث های بهداشتی و زیست محیطی قطع یقین کوتاه نخواهد آمد و مدارایی با تهدیدکنندگان بهداشت عمومی نخواهیم کرد.
عصر روز جمعه خبری در رسانه ها منتشر شد که عده ای از مردم این منطقه  در مقابل مجتمع پتروشیمی تبریز در اعتراض به آلایندگی هوا تجمع کردند و خواهان رسیدگی به مشکلات هستند،  تجمع کنندگان  مدعی بودند که بوی نا مطبوعی از طرف پتروشیمی  پخش می شود که هوای منطقه را طاقت فرسا کرده است.

روابط عمومی پتروشیمی تبریز نسبت به این خبر واکنش نشان داد و در جوابیه ای  به تحریریه تبریز بیدار  اعلام کرد که انتشار  بوی مواد شیمیایی از جانب پتروشیمی  تبریز نیست متن این جوابیه به شرح زیر است
در پی اعتراض اهالی محله كوجووار ، به درخواست پتروشيمی تبريز كارشناسان محيط زيست استان به همراه نمايندگان محترم اهالی محله كوجووار در حضور كارشناسان پتروشيمی تبريز اقدام به بازديد از محوطه كليه واحدهاي توليدی مجتمع پتروشيمی تبريز نمودند.

پس از بازديد و بررسی هاي لازم مشخص گرديد بوی ناشی از مواد شيميايی ذكر شده مربوط به پتروشيمی تبريز نمی باشد .

لذا عدم ارتباط موضوع فوق با شركت پتروشيمی تبريز توسط كارشناسان محيط زيست استان و نمايندگان اهالی محله كوجووار مورد تاييد قرار گرفت .

نظرات

نورالدین
IR

به داد ما برسید! سال‌های سال است که آلودگی ناشی از دو کارخانة بزرگ شیمیایی تبریز (پالایشگاه و پتروشیمی) را تحمل می‌کنیم اما چند روزی است که بوی مشمئز کنندة دیگری (شبیه بوی کلم فاسد) موجب آزار ما شده است: احساس تهوع، سردرد، سوزش چشم و گلو و ناراحتی شدید بیماران آسمی و ریوی. دیشب با حضور جمعی از شهروندان ساکن محله کوجووار و مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست، منبع بو در پالایشگاه تبریز شناسایی شد. اما واکنش نامناسب مدیر بخش مربوطه علاوه بر عصبانیت مأمور سازمان حفاظت محیط زیست موجب تعجب و ناراحتی حاضران در محل گردید. چه باید گفت به این مدیران بی درد؟ آیا خودتان حاضرید با خانواده و زن و بچه در این شرایط زندگی کنید؟ اگر مرهم درد ما نیستید لااقل نمکی بر روی زخم‌مان نپاشید! آلودگی هوا و بوی شدید مواد شیمیایی جان ما را به لب رسانده. به چه زبانی باید اعلام کنیم که پالایشگاه و پتروشیمی تبریز نه تنها آلاینده محیط زیست هستند بلکه خطرناک و کشنده هم هستند؟ آلودگی شدید هوا جان و روان ما را ذره ذره تباه می‌کند. لطفا صدای ما را به گوش ناشنوای برخی مسئولان برسانید!

مهدی
GB

آقای دکتر پورمحمدی از شما خواهش میکنیم تا وضعیت پتروشیمی و آلودگی های آن را حل نمایید... مردم منطقه دارند خفه میشوند...