تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۳۴۷

انتظارات نمایندگان مجلس از استاندار جدید در گفتگوی تبریزبیدار با سعیدی؛

دولت باید به استانداران اختیار تام دهد/ برخی دستگاه ها به بهانه مکاتبه و هماهنگی با تهران، فرافکنی می کنند

سعیدی گفت: استانداران باید مثل دوران جنگ، دارای اختیارات تام باشند چون الان در وضعیت جنگ اقتصادی قرار داریم.

محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز،اسکو و اذرشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص انتظارات از استاندار جدید آذربایجان‌شرقی گفت: اولین موضوعی که من با آقای استاندار نیز مطرح کردم عبارت است اختیارات استاندار که باید از طرف دولت و رییس جمهور اختیارات کاملی در اختیار استاندار قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و همانگونه که در زمان جنگ تحمیلی استانداران دارای اختیارات بیشتری بودند و کارهای ستاد پشتیبانی جنگ را شخصا اداره می کردند،اکنون نیز باید از طرف دولت به استانداران این اختیار داده شود تا بتوانند جنگ اقتصادی را نیز پشتیبانی کنند.

برخی دستگاه ها به بهانه مکاتبه و هماهنگی با تهران، فرافکنی می کنند

این نماینده مجلس یاد آور شد: مشکل اصلی ما این است که برخی دستگاه ها تصمیمات و کارهای خود را منوط به سازمان یا نهاد مربوطه در تهران می کنند و با این بهانه فرافکنی می کنندکه این کار زمان بر است و به امورات مربوط به تولید و صادرات لطمه وارد می کند.

فرسوده ترین ناوگان حمل و نقل متعلق به آذربایجان شرقی است

وی با اشاره به مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی در استان اشاره کرده و گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی ما در استان، جزو فرسوده ترین ناوگان ها به شما می آید و باید در جهت نوسازی ناوگان اقدامات سریعی صورت پذیرد که علاوه بر اینکه برای صاحبان این ناوگان هزینه به بار می آورد، موجب نارضایتی مردم نیز می شود. همچنین موضوع قطار تبریز-میانه نیز باید هرچه سریع تر راه اندازی شود.

اعتبارات دریاچه ارومیه یا داده نمی شود و یا قطره چکانی داده می شود

 عضو کمیسیون فرهنگی  مجلس ابراز نمود: دریاچه ارومیه از دیگر موضوعات حائز اهمیت می باشد. مخصوصا بحث فاضلاب و پسآب های شهرهای اطراف این دریاچه که قرار بود از طرف دولت اعتباراتی برای این پروژه تعیین شود که یا این اعتبارات تعیین نشده است و یا به صورت قطره چکانی توزیع می شود.

برخلاف وعده های داده شده، هیچ سرمایه گذاری در نیروگاه ها انجام نشد

وی به مشکلات صنعت برق و نیروگاه ها را نیز اشاره کرد و گفت: علی رغم وعده های داده شده مبنی بر سرمایه گذاری در نیروگاه استان این وعده ها محقق نشده و قرار بود دو نیروگاه ساخته شود که تاکنون این کار انجام نشده است که در صورت تحقق این امر،ما دیگر با مشکل خاموشی مواجه نخواهیم شد و حتی مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی نیز که به دلیل کمبود برق متوقف شده اند، حل خواهد شد.

پایین آمدن سطح آب مشکلاتی را برای کشاورزان و دامداران به وجود آورده است

سعیدی در پایان با اشاره به بحث اشتغال و مشکلات بخش کشاورزی و دامداری استان،تصریح کرد: تصمیمات استانی موثر در بحث تولید و صادرات می تواند بخشی از مشکل اشتغال را نیز حل کند و همچنین باید به وضعیت کشاورزان و دامدارانی که به دلیل خشکسالی و پایین آمدن سطح آب با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند،رسیدگی شود.