تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۳۳۶۰

در گفتگو با تبریز بیدار مطرح شد:

نباید محدودیت های مالی دولت توجیهی برای توقف توسعه استان شود / اختیارات کم استانداران، ناشی از سیاست دولت است

نماینده مردم تبریز، اسکو، آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نماینده دولت در استان ها، مدیران و عوامل اجرایی، کمبود محدودیت های مالی را مستمسک نبود برخی کارها قلمداد می کنند.

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص انتظارات نمایندگان از استاندار جدید آذربایجان شرقی گفت: اولین خواسته ما از استاندار جدید این است که محدودیت های بودجه ای و مالی دولت را سنجشی برای توقف فعالیت های توسعه استان قرار ندهد.

وی ادامه داد: ما  امکاناتی داریم که نماینده دولت در استان می تواند با ابتکارات خود، از این امکانات نهایت استفاده را کرده و با فعلیت بخشیدن به امکانات، شرایط را برای توسعه استان تسهیل نماید.

ظرفیت های عظیم استان باید فعلیت یابد

استاندار اسبق آذربایجان شرقی یادآور شد: ما معمولا شاهد هستیم که نماینده دولت در استان ها، مدیران و عوامل اجرایی استان، کمبود محدودیت های مالی را مستمسک نبود برخی کارها قلمداد می کنند. در حالی که ما در این جغرافیای با ارزش آذربایجان شرقی ظرفیت های زیادی داریم و می توانیم شرایطی را ایجاد کنیم که منجر به رونق اقتصادی استان شده و در بخش سرمایه گذاری برای سایر استان ها الگو شویم.

نقش ویژه ایرانیان مقیم خارج در سرمایه گذاری ها

وی در خصوص نقش ویژه ایرانیان مقیم خارج در دوره گذشته تحریم ها  تصریح کرد: ایرانیان مقیم خارج از کشور که در دوره گذشته تحریم های سخت علیه جمهوری اسلامی، بخوبی امتحان خود را پس دادند و این موضوع در بسیاری از پروژه های فعلی نمایان می شود. بخصوص در بحث زلزله نیز این عزیزان کمک های زیادی به ما کردند و توانستیم آن بحران را پشت سر بگذاریم. درست برعکس شرایط فعلی کرمانشاه که نبود این افراد، یک حلقه مفقوده در کرمانشاه است. لذا از آقای استاندار انتظار داریم که اقدامات لازم را در جهت رونق فضای اقتصادی و سرمایه گذاری استان انجام دهد تا امکانات بالقوه استان فعلیت یافته و شاهد بهبود وضعیت اشتغال استان نیز باشیم.

این حرفها را کسی می زند که خودش ۶ سال در این مقام بوده و شرایط سخت تحریم را تجربه کرده است

این اختیارات استانداران معطوف به نگاه و نگرش دولت به استان ها می باشد. من بعنوان فردی که در سخت ترین شرایط تحریم  استاندار بوده ام این حرف ها را می زنم . من در دولتی استاندار بودم که اختیارات زیادی به استانداران داده بود بطوریکه بعضی از این اختیارات در حوزه دیپلماسی خارجی و بین المللی بودند و در عین حال اراده استاندار بر وزرا تقدم داشت و بدلیل چابک بودن دولت،استاندار در عرض ۲،۳ ساعت به ربیس جمهور دسترسی داشت و می توانست طرح موضوع کند

مردم با دادن رأی نظر خود را در رابطه با دولت اعلام خواهند کرد
اما اکنون این شرایط امکان پذیر نیست و اتفاق نمی افتد و علت این امر سیاست دولت است که اینگونه رفتار کند و حتما خیر و مصلحت در این سیاست است! و احساس می کند که مردم را از این طریق می تواند راضی نگه دارد در حالی که مردم در آینده قضاوت خواهند کرد و این از برکات و بزرگی جمهوری اسلامی است که مردم می توانند با دادن رأی نظر خود را اعلام کنند و خوشبختانه اکنون نظر مردم نسبت به دولت کاملا مشخص است و ان شاء الله در کاغذ رأی نیز این نظر را نشان خواهند داد

نظرات

محدث
IR

اقاي بيگي تا بحال كارنامه عملكردي از خود ارايه ندادند اكثرا انتقاد كردند. با اين همه تعريف از گذشته بفرمايند. چكار براي استان كردند ،