تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۱۴:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۳۳۹۰

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی؛

کانال ایلی سو تبریز بزرگترین دغدغه زیست محیطی ماست/ ارائه برنامه زمان بندی شده برای رفع مشکلات زیست محیطی منطقه غرب تبریز

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: بحث ایلی سو بزرگترین دغدغه ما در اداره کل حفاظت محیط زیست استان است.

به گزارش تبریز بیدار ، حمید قاسمی در دیدار با جمعی از اهالی منطقه قراملک تبریز گفت: منطقه غرب تبریز یک منطقه صنعتی است و از گذشته صنایع بزرگ کشور در این منطقه مستقر شده اند و برای برخی واحدهای بزرگی که آلایندگی دارند برنامه ریزی لازم شده است تا با اجرای طرح های زیست محیطی بین 6 ماه تا یک سال آینده آلودگی های موجود رفع شود.
وی افزود: بعضی مواقع به علت های فنی برخی واحدهای بزرگ صنعتی ممکن است در ساعاتی ایجاد آلودگی کنند که مورد آخر مربوط شرکت پالایش نفت تبریز بود که به علت مشکل فنی در یکی از واحدها بوی نامطبوعی ایجاد شده بود که در کمترین زمان رفع شد.
این مقام مسئول ادامه داد: بحث ایلی سو بزرگترین دغدغه ما در اداره کل حفاظت محیط زیست استان است، متولی ایلی سو شهرداری تبریز است و به دلیل اینکه در بعضی مناطق تبریز شبکه فاضلاب کامل نیست، فاضلاب خانگی وارد ایلی سو می شود که شرکت آب و فاضلاب استان برای تکمیل شبکه فاضلاب در تبریز برنامه ریزی کرده است.


قاسمی گفت: شهرداری تبریز برای لایروبی کانال ایلی سو تا یک هفته آینده اقدام خواهد کرد و در بحث شبکه فاضلاب تبریز هم پیشرفت ها و برنامه ریزی های خوبی انجام شده است.
وی افزود: در بحث مشکل بوی بد شرکت ایران مایه هم واحد مربوطه اقداماتی در جهت کاهش بوی واحد انجام داده ولی کافی نیست ئ اداره کل حفاظت محیط زیست از همه ابزارهای قانونی برای رفع مشکلات زیست محیطی واحدهای دارای مشکل کوتاهی نمی کند و مطمئن باشید ما دغدغه بیشتری از شما در رابطه با رفع مشکلات برخی صنایع آلاینده داریم.