مطالبه بی نتیجه از عضو تبریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

ناراحتی کی نژاد از تماس تبریزبیدار / تعدد سِمَت ها و جلسه زدگی موجب غفلت از فرهنگ شده

در راستای مطالبات از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، تماسی با محمدعلی کی نژاد داشته ایم که وی ضمن ابراز نارحتی از این تماس، ما را به مسئول دفترش حواله داد.

به گزارش تبریز بیدار ، جمعه هفته گذشته حسن رحیم پور ازغدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران در خصوص چالش های شورای عالی انقلاب فرهنگی صحبت کرده و این شورا را مظلوم نامید.

وی که بعنوان عضو حقیقی این شورا سخن می گفت در اظهاراتی ابراز داشت:  دو نفر از سران سه قوه در کل در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلا شرکت نمی‌کنند، آقایان برادران دو قوه در جلسات شورا نمی‌آیند که این خلاف قانون است. رئیس‌جمهور فعلی ما هم بسیاری از جلسات شورا را لغو می‌کند و برگزار نمی‌کند. تعداد جلسات و مصوبات شورا در پایین‌‌ترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته پس از انقلاب است، رکورد پایین‌ترین مصوبات شورا مربوط به همین ۳ سال اخیر است. بیش از ۱۵ مصوبه مهم، همین الآن در دفتر رئیس‌جمهور موجود است که وی اصلا نه جواب می‌دهد و نه حتی آنها را رد می‌کند، این هم خلاف قانون است. نه ۲۰۳۰ به شورا آمد و نه موارد متعدد دیگری از کنوانسیون‌های بین‌المللی؛ حتی کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل را اجرا می‌کنند، اما نمی‌گویند که بار مالی دارد، سند شورای انقلاب فرهنگی در این رابطه را از پارسال نگه داشته‌اند و اجرا نمی‌کنند.

اینها بخشی از صحبت های رحیم پور ازغدی در خصوص مسایل و معضلات مربوط به این شورای مهم راهبردی کشور است.

در همین خصوص سعی کردیم با محمدعلی کی نژاد، رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز و یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی که سابقه حضور او در این شورا به بیش از ۲۰ سال می رسد، مصاحبه ای داشته باشیم.

بعد از پیگیری تلفنی دو روزه از کی نژاد، بالاخره به تلفن جواب داده شد که البته با رفتاری نامناسب در به خبرنگار تبریزبیدار گفت: من در جلسه هستم. اینقدر زنگ نزنید. بهتر است با دفترم هماهنگ شوید.

پیرو این صحبت ها، به دفتر این عضو تبریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی زنگ زدیم که جواب مسئول دفتر وی نیز کم از جواب خود کی نژاد نبود.

مسئول دفتر کی نژاد در تبریز نیز در پاسخی تامل برانگیز گفت: آقای دکتر در خیلی جاها سمت دارند و فرصت نمی کنند. 

اما تعجب ما زمانی بیشتر شد که گفته شد: آقای دکتر در حوزه مباحث شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود نمی کنند.

در شرایطی که کشور سالها است با جنگ شدید فرهنگی دشمن روبرو است، وقتی سیاستگذاران فرهنگی کشور چنین دچار جلسه زدگی و چندمسئولیتی شدند، باید فاتحه ستاد فرماندهی فرهنگی را خواند و اینجاست که حکمت بیانات رهبری در خصوص فرمان آتش به اختیار توسط جوانان نمود پیدا می کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.