تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۲۲:۴۰:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۷۳۴۲۶

جوابیه دفتر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به تبریزبیدار؛

دکتر کی نژاد آمادگی پاسخگویی به مسایل تنها در حیطه اختیارات و وظایف خود را دارند / مسائل اجرایی و دبیرخانه شورا در حیطه اختیارات دبیر شورا می‌باشد

بدنبال درج خبری در خصوص تلاش برای گفتگو با محمدعلی کی‌نژاد، عضو تبریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی که در این پایگاه خبری منتشر شد، دفتر این عضو شورا جوابیه ای جهت تنویر افکار عمومی به تحریریه فرستاد.

به گزارش تبریز بیدار ،  بدنبال درج خبری در خصوص تلاش برای گفتگو با محمدعلی کی‌نژاد، عضو تبریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی که در این پایگاه خبری منتشر شد، دفتر این عضو شورا جوابیه ای جهت تنویر افکار عمومی به تحریریه فرستاد.

در توضیحات دفتر دکتر کی‌نژاد در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بدین شرح می باشد:

آقای دکتر همواره در راستای منویات رهبری معظم انقلاب اسلامی آماده پاسخگویی به افکار عمومی هستند اما به سبب حساسیت های مسائل فرهنگی و تسهیل در پاسخگویی، ضرورت دارد که سوالات مربوط در حوزه مسائل مربوط به شورا بدواً بصورت مکتوب به دفتر ایشان در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود و دفتر دانشگاه هنر اسلامی تبریز همانگونه که دفتر دبیرخانه شورا به مسائل دانشگاه ورود نمی‌کنند، در تبریز نیز درخصوص مسائل شورا وارد نمی‌شوند.

آقای دکتر کی‌‌نژاد بعنوان یک عضو شورا در حیطه مسئولیت خود پاسخگو می‌باشند و لازم بذکر است مسائل اجرایی و دبیرخانه شورا که در حیطه اختیارات دبیر شورا می‌باشد از لحاظ محتوایی ارتباطی با آقای دکتر کی‌‌نژاد ندارد.

دکتر کی‌‌نژاد همواره پاسخگوی رسانه ها در جهت تنویر افکار عمومی و نه ایجاد تنش و تحریک جامعه هستند و هر رسانه‌ای که بخواهد با ایشان مصاحبه داشته باشد، با هماهنگی قبلی با دفتر امکان مصاحبه حضوری {بر حسب تشخیص} وجود دارد.

مسائل فرهنگی حساسیت‌های خاص خود را دارد و ماهیت پاسخگویی یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با دیگر مسئولین تفاوت دارد، چون با تغییر در ذیل و صدر مطلب، بار معنایی آن تغییر می یابد.

مجددا تاکید می گردد آقای دکتر آمادگی پاسخگویی به مسایل تنها در حیطه اختیارات و وظایف خود را دارند و دلیل هماهنگی قبلی، شفاف سازی محور سوالات و پاسخگویی دقیق می باشد.

پاسخگویی به تلفن همراه در حین برگزاری جلسات و یا کلاس درس که موضوعات علمی و فرهنگی در آن مطرح می‌باشد و لازم است با تمرکز ویژه‌ای باشد امکان پذیر نیست و عدم پاسخگویی در این شرایط خاص نباید به عنوان "تعدد سمت ها و جلسه‌زدگی موجب غفلت از فرهنگ شده" تفسیر گردد و اتفاقاً عدم پاسخگویی در این جلسات بیانگر اهمیت به موضوع علم و فرهنگ است.


اخبار مرتبط:

مطالبه بی نتیجه از عضو تبریزی شورای عالی انقلاب فرهنگی