تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۷۳۴۳۰

معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی ؛

تکذیب خبر انتقال پسماندهای بیمارستانی تبریز به قزوین/ پسماندهای بیمارستانی تبریز تحویل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز می شوند

عباس نژاد گفت: پسماندهای بیمارستانی تبریز در خود بیمارستان ها بی خطرسازی شده و جهت دفع تحویل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز می شوند

به گزارش تبریز بیدار ، ، در پی انتشار خبری با عنوان "ارسال پسماندهای خطرناک تبریز به قزوین!" در برخی رسانه های استان قزوین به نقل از معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و ارائه اطلاعات ناقص و خلاف واقع در رسانه های مذکور، معاون پایش و نظارت حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در این خصوص توضیحاتی ارائه داد.

حسن عباس نژاد با بیان اینکه جلسه تشکیل شده در شورای شهر تبریز با دستور جلسه بررسی وضعیت آلودگی هوای کلان شهر تبریز بود، گفت: در این جلسه تصمیمی در مورد بحث پسماند گرفته نشده است.

وی افزود: پسماندهای بیمارستانی تبریز در خود بیمارستان ها بی خطرسازی شده و جهت دفع تحویل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز می شوند و مشکلی خاصی از این بابت وجود ندارد.

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: پسماندهای مراکز پزشکی و کلینیک های تبریز نیز توسط سه شرکت بخش خصوصی جمع آوری و پس از بی خطرسازی امحاء می شوند و نیازی به ارسال آن ها به شهرها و مرکز دیگر استان ها وجود ندارد.

عباس نژاد تاکید کرد: سایت دفن پسماند ویژه آذربایجان شرقی مطالعه و تصویب شده و مراحل اداری و تشریفات لازم برای واگذاری این طرح به بخش خصوصی در حال انجام است و شرکت های مختلفی در این راستا فعال شده اند.

وی گفت: هر گونه انتقال پسماند ویژه تابع قوانین و مقررات خاص سازمان حفاظت محیط زیست است و اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین نیز مجوزی برای انتقال پسماندهای سایر استان ها به قزوین صادر نکرده است و انتشار چنین خبرهایی اساساً درست نیست.