تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۴۶:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۷۳۴۳۶

حلقه گمشده ای به نام نظارت و شفافیت در شهرداری؛

پشت پرده هایی که با پیشنهاد رشوه و جمع آوری طومار رو شد / چالش هایی چون آگهی روزنامه و پرداخت حقوق به کارکنان غائب

محرم محمدزاده با درج مطلبی در کانال تلگرامی، معاون شهردار را صاحب روزنامه، خطاب کرده و اظهاراتی چون جمع آوری پول آگهی روزنامه در وقت اداری ، دستور شبانه جمع آوری عکس شهدا، تایید پرداخت حقوق به کسانی که کار نمی کنند و... را مطرح کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، در جلسه هفته گذشته شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود که وقتی سخن از ساماندهی وانت بارها توسط محرم محمدزاده پیش آمد، پای برخورد سلیقه ای و رشوه نیز به صحن علنی باز شده و جنجال به راه انداخت.

محمدزاده در بخشی از نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه وانت بارها تبدیل به معضل شده اند، از برخورد سلیقه ای شهرداری با سد معبر انتقاد کرده و افزود: عده از آن ها تمام دارایی خود را فروختند و وانت خریدند و شهرداری با جمع آوری سلیقه ای تمام سرمایه آن ها را به تاراج می برد، برخی مدیران و عوامل شهرداری با دریافت رشوه ی چند جعبه پرتغال، از برخی وانت فروش ها می گذرند.

وی با طرح این ادعا، نگرانی های جدیدی را پیش روی افکار عمومی طرح کرده و در ادامه با پیشنهاد کنایی به شورا و شهرداری، خواستار تخصیص ردیف بودجه بحث رشوه شده به اذعان خود دیگر از مردم بیچاره رشوه گرفته نشود.

این اظهارات محرم عمی کافی بود تا بازتاب های رسانه ای آن به داخل مجموعه شورا نیز کشیده شود و فردای آن روز، روزنامه محلی وابسته به یکی از معاونین شهرداری، با پرداختن به این پیشنهاد کنایی، از آن بعنوان پیشنهاد وقیحانه نام برده و نوشت: "گفتا ز که نالیم که از ماست که بر ماست"

این سخنان محمدزاده مبنی بر برخورد سلیقه ای و دریافت رشوه که حتی در گفتگوی وی با برخی رسانه های محلی بر آن پافشاری شده، به مذاق مدیران شهرداری خوش نیامده است تا جایی که این عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر در کانال تلگرامی خود از اقدام یکی از معاونین شهرداری مبنی بر جمع آوری طومار از کارمندان شهرداری علیه خود گفته است.

محمدزاده در واکنش به این اقدام با انتشار فیلمی از مناطق حاشیه نشین شهر گفته است: "قابل توجه مسئولینی که جهت به خطر افتادن منافع مادی شخصی خود، علیه بنده از کارمندان زیر دستش به زور اجبار طومار جمع آوری می کند، البته این مسئول عزیز به جای اینکه در این کوچه ها به مشکلات شهر رسیدگی کند، بیشتر وقت خود را با رئیس دفترهایش جهت اخذ مطالبه هایش در مناطق و سازمان های مربوطه وقت می گذراند. "

محمدزاده چندی بعد نیز به این موضوع ورود کرده و این بار با درج مطلب دیگری، معاون شهردار را صاحب روزنامه، خطاب کرده و اظهاراتی چون جمع آوری پول آگهی روزنامه در وقت اداری ، دستور شبانه جمع آوری عکس شهدا، تایید پرداخت حقوق به کسانی که کار نمی کنند و... را مطرح کرده است که می تواند در صورت اثبات، شهرداری را با چالش جدی روبرو کند.

مطرح شدن چنین مواردی باز هم حلقه گمشده نظارت و شفافیت را در شورا و شهرداری تبریز بیش از پیش نمایان می کند، لذا ضرورت دارد کمیسیون نظارت شورای شهر ورود جدی به این موضوع داشته تا ابهامات رفع شود و اگر هم خطایی صورت می گیرد، با عامل یا عاملین برخورد شود تا مبادا شاهد فجایع شورای چهارم نباشیم، هر چند آن مفاسد رخ داده در آن مقطع نیز در محاکم قضایی شفاف نشد و افکار عمومی با علامت سوال و تعجب های زیادی رها شدند.