تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۳:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۴۵۸

بررسی کارشکنی های مراسم گرامیداشت 9 دی در گفتگو با مسئول هیئت عماریون تبریز؛

چرا به یکباره صدور مجوز از اداره اماکن به فرمانداری محول شد؟! / آقای استاندار گفته شما بروید و برنامه خود را برگزار کنید

بایرامی به تبریزبیدار گفت: طی گفتگویی که با آقای استاندار در مصلی امام خمینی(ره) داشتیم، خود آقای استاندار گفت شما که مجوز این برنامه را دارید، بروید و برنامه خود را برگزار کنید.

علی بایرامی، مسئول هیئت عماریون تبریز در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص بحث کارشکنی های صورت گرفته برای مراسم گرامیداشت 9 دی با سخنرانی انجوی نژاد (جزئیات را اینجا بخوانید) گفت: بدیهی است که طبق قانون، مرجع ذی صلاح برای صدور مجوز  برگزاری مراسم در محیطی خارج از محیط تعریف شده، « اداره اماکن » می باشد.

وی ادامه داد:  بعنوان یک سازمان مردم نهاد مراسمی را خارج از مسجد و در تالارهای سطح شهر برگزار می کنیم، طبق روال عادی و قانونی برای اخذ مجوز به اداره اماکن مراجعه کردیم و اماکن نیز مجوز برگزاری این برنامه را صادر کرده است و بعد از اخذ مجوز هماهنگی های لازم با مسئولان بنیاد شهید استان جهت برگزاری این برنامه در سالن صدرا، انجام شد.

فرمانداری ما را  دنبال « نخود سیاه » فرستاد

مسئول هیئت عماریون تبریز افزود: در این بین فرمانداری تبریز وقتی که متوجه صدور مجوز از طرف اماکن شد، اینطور وانمود کرد که باید از آنها نیز مجوز دریافت کنیم که  بلافاصله به فرمانداری مراجعه کردیم تا مجوز این برنامه را دریافت کنیم. اما متاسفانه دبیرخانه فرمانداری ما را  دنبال « نخود سیاه » فرستاد و با بهانه هایی همچون صدور مجوز از طرف « امام جمعه » به ما جواب مشخصی نداد. در حالیکه حتی نامه درخواست مجوز ما را نیز پذیرش نکردند.

 آقای فرماندار گفته هیچ نامه ای را از طرف هیئت عماریون ثبت نکنید

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از کارکنان و متصدیان دبیرخانه فرمانداری در مقابل خواسته ما مبنی بر پذیرش نامه و شماره زدن به نامه، گفت که « حسب دستور معاونت سیاسی فرمانداری  از قبول و ثبت نامه  خودداری کردند و به ما گفته اند که هیچ نامه ای را از طرف هیئت عماریون قبول و ثبت نکنید » که خوشبختانه فایل تصویری و صوتی این صحبت های کارمند دبیرخانه موجود است و ما در صورت لزوم این فایل را رسانه ای خواهیم کرد. حتی همین متصدی دبیرخانه از آقای برزگر، معاون سیاسی فرماندار، نیز کسب اطلاع کرد و آقای برزگر نیز همین جمله را گفت که هیچ نامه ای را از هیئت عماریون پذیرش و ثبت نکنید.

بایرامی ابراز نمود: جالب اینجاست که بعد از این ماجرا ها، از طرف اماکن با ما تماس گرفتند و گفتند که مجوزی که صادر کردیم، باطل است و باید از فرمانداری مجوز بگیرید. ما هم گفتیم که چطور شد به یکباره صدور مجوز از اداره اماکن به فرمانداری محول شد؟!

وی با اشاره به تعیین مهلت صدور مجوز برای فرمانداری ، گفت : در همین راستا ما به فرمانداری مهلت داده بودیم که اگر مجوز را صادر نکنند، مستندات را رو خواهیم کرد و گفته بودیم که در اولین اقدام در نمازخانه استانداری و بین الصلاتین مدارک و مستندات را نشان خواهیم داد. ما این موضوع را همراه با مستندات به آقایان قاری زاده مدیر کل بازرسی استانداری و قاسم زاده مدیر کل دفتر استاندار توضیح دادیم که در ظاهر امر از اقدام معاون فرماندار و دبیرخانه فرمانداری ابراز تاسف کردند اما اقدامی نکردند.

مسئول هیئت عماریون تبریز ادامه داد: به دلیل اتمام مهلت تعیین شده ، ما در نمازخانه استانداری حاضر شدیم تا ما بین نماز ظهر و عصر حرف های خود را بزنیم که ابتدا حاج آقای محمودی گفتند که این جا مکان مناسبی برای این حرف ها نیست و ما عرض کردیم که اتفاقا خروجی این نماز ها باید احقاق حق مردم و عدالت باشد وگرنه هیچ ارزشی ندارد و خوشبختانه آقای دکتر جهانگیری معاون استاندار نیز حضور داشت و ما تمامی وقایع را بازگو کردیم و مستندات را نیز نشان دادیم و گفتیم که آقای فرماندار بعنوان نماینده دولت در تبریز با اعمال دیکتاتوری سیاسی و اداری، جلوی برگزاری برنامه با مجوز ما را می گیرد و  خواهش می کنیم که به آقای فرماندار بگویید که پایشان را از مقابل حق ما بردارند و حق کشی نکنند.

آقای استاندار گفته شما بروید و برنامه خود را برگزار کنید 

انداختن توپ به زمین اداره کل تبلیغات اسلامی

وی افزود: آقای جهانگیری نیز بعد از شنیدن حرف ها و مستندات ما ابراز تاسف کرد و گفت شما مجوز دارید و نباید مشکلی برای برگزاری مراسم داشته باشید.

بایرامی خاطر نشان کرد:  حتی طی گفتگویی که با آقای استاندار درحاشیه نماز جمعه هفته قبل در مصلی امام خمینی(ره) داشتیم، خود آقای استاندار گفت شما که مجوز این برنامه را دارید، بروید و برنامه خود را برگزار کنید.

بایرامی با اشاره به انداختن توپ به زمین امام جمعه توسط فرمانداری، خاطرنشان کرد: ابتدا به بهانه اینکه این برنامه بمناسبت روز 9 دی می باشد، «دفتر امام جمعه» را مرجع صدور مجوز معرفی کردند و دیروز از طرف فرمانداری با ما تماس گرفتند و این بار صدور مجوز را به سازمان تبلیغات محول کردند. در حالیکه اصلا این سازمان مرجعی برای صدور مجوز برای برگزاری مراسمات خارج از محیط مسجد و محیط های تعریف شده نیست و اصلا این برنامه جزو برنامه های روتین و ماهانه ما است که در هر ماه برگزار می کنیم.

شورای تامین هیچ نقشی در مانع تراشی نداشته 

وی در خصوص علت برگزاری این مراسم در سالن صدرا، افزود: بدلیل اینکه مخاطبین ما بالای 4 هزار نفر می باشد، طبیعتا مساجد گنجایش برگزاری این مراسم را نخواهد داشت و به همین دلیل تصمیم به برگزاری این برنامه در سالن های بزرگ سطح شهر گرفتیم.

بایرامی در پایان تاکید کرد: با وجود تماس مدیر کل بنیاد شهید مبنی بر لزوم صدور مجوز این مراسم از طرف فرمانداری و دفتر امام جمعه، ما بر برگزاری این برنامه در سالن صدرا مصمم هستیم.

وی در رابطه با نقش شورای تامین در این جریانات نیز گفت: تاکنون شورای تامین هیچ نقشی در مانع تراشی نداشته است و همه اتفاقات از سمت فرمانداری و معاونت سیاسی فرماندار بوده است. ولی این شائبه وجود دارد که با ابزار و مستمسک قرار دادن شورای تامین نسبت به عدم اجرای برنامه، سناریوی دیگری پیاده خواهند کرد.