تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : علم و فناوری , پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۳:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۳۴۸۹

استاندار آذربایجان شرقی در مراسم رونمایی از بازی «آتش بار»؛

تبریز نه مرقد امام رضا(ع) را دارد نه حافط و نه سعدی ولی صاحب مکتب است/ جنگ فعلی در جهان، جنگ رسانه ها است

پور محمدی گفت: تبریز نه حافظ دارد و نه سعدی ونه مرقد امام رضا(ع) در این شهر واقع است ولی تبریز به عنوان یک شهر صاحب مکتب شناخته می شود، در دنیای پرآشوبی زندگی می کنیم که به علم و فناوری نیازمندیم، جنگ فعلی جنگ رسانه ها است

به گزارش تبریز بیدار ،  در مراسمی از  بازی آتش بار که توسط  دانشجویان  دانشگاه هنر  تولید شده با حضور مقامات استانی  و سرلشکر صفوی  مشاور عالی  فرمانده کل قوا  در دانشگاه هنر اسلامی تبریز رونمایی شد.

پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: عصر حاضر به عنوان عصر فرا پیچیدگی شناخته می شود، در شرایط فعلی وضعیت جهان بسیار پیچیده است، این تغییرات در دنیای کنونی با سرعت بسیاری  در حال گسترش است.

وی گفت:  در جهان فعلی علوم در یکدیگر ترکیب می شوند، هنر هم از این قائده مستثنی نیست   و بنا به فرموده رهبر انقلاب هنر از دل هنرمند بیرون می آید، در اوائل انقلاب  همه که جذب سپاه می شدند ما  به نهضت سواد آموزی رفتیم، در آن زمان   شعاری بود که می گفتند امام اگر فرمان دهد  قلم را به مسلسل تبدیل می کنیم زمانیکه حضرت امام این شعار را دید  فرمودند مسلسل هایتان را به قلم تبدیل کنید و با این جمله ارزش علم و هنر را یادآوری کردند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: تبریز نه حافظ دارد و نه سعدی  و نه مرقد امام رضا(ع) در این شهر واقع است ولی تبریز به عنوان یک شهر صاحب مکتب شناخته می شود، در دنیای پرآشوبی زندگی می کنیم که به علم و فناوری نیازمندیم، جنگ فعلی جنگ رسانه ها است و در این جنگ باید امکانات داشت و اگر غافل شویم  دشمن در پیشرفت های علمی از ما جلو خواهد زد.

همچنین در ادامه این برنامه، جهانگرد معاون فناوری وزیر ارتباطات گفت: بسیار خرسندم که در شهر مجاهدان و خردمندان حضور دارم، زبان مفاهمه  در دنیای امروز به تصویر کشیده شده است، اگر امروز بخواهیم یک مدل آموزش ارائه دهیم، با یک فیلم کوتاه می توان بهترین پیام ها را به مخاطب انتقال داد.

وی گفت:  اگر در انتقال پیام از تلفیق  فناوری و هنر استفاده کنیم به همان میزان می توان بهترین  تاثیر گزاری را داشت، ترکیب این حوزه ها به همدیگر ترکیب کردن همه علوم است،  امروزه مهمترین نهاد های کشور های اروپایی نهاد هایی هستند که این علوم را به یکدیگر پیوند می زنند، افق آینده کشور در گرو استفاده از فناوری است،  موضوعات علمی می توانند به بهترین شکل در حوزه سرمایه و تولید ثروت عمل کنند. توان قنی جوانان و دانشگاهیان بزودی مرزها را خواهد شکست و به قدرت نوظهور تبدیل خواهبم شد.


نظرات

علی
IR

به استاندار بگویید تبریز پروین اعتصامی و همام و شمس و علامه طباطبائی و قاضی و مدنی ها دارد!!!