تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۰۷

در گفتگوی صمیمی تبریزبیدار با پدر و مادر شهید حدادیان مطرح شد؛

مسئولینِ در خواب رفته، لیاقت دریافت پیام حضور رهبر انقلاب در منزل ما را ندارند / محمد حسین به جوانان پیام داد نباید فقط در فاصله های دور دنبال شهادت گشت

پدر شهید حدادیان( شهیدفتنه دراویش) گفت: محمد حسین به جوانان پیام داد نباید فقط در فاصله های دور دنبال شهادت گشت و در ۱۰۰۰ متری خانه نیز می شود شهید شد.

به گزارش تبریز بیدار تقریبا 10 ماه قبل و در جریان  فتنه دراویش که در خیابان پاسداران تهران رخ داد، چهار نفر به شهادت رسیدند که سه نفر آنها از نیروی انتظامی و یک نفر بسیجی بود. 

شهید «محمدحسین حدادیان» جوان بسیجی بود که در این حادثه به شهادت رسید و علائم روی صورت و بدن او نشان ‌می داد که داعشی های داخلی این جوان بسیجی را به طرز دردناکی به شهادت رسانده بودند.

شهید حدادیان چند روز پیش از به شهادت رسیدن، از نبرد با داعش در سوریه برگشته بود. آنچه خواهید خواند گفتگوی تبریز بیدار با پدر و مادر این شهید می باشد که به مناسبت گرامیداشت مراسم 9 دی و پاسداشت شهدای فتنه به تبریز آمده بودند.

لطفا ابتدا یک بیوگرافی مختصری از فرزند شهیدتان بفرمایید.

پدر شهید: شهید محمدحسین حدادیان متولد ۱۳۷۴ و دانشجو بود که تقریبا ۱۰ ماه پیش در تهران و ماجرای فتنه دراویش اسیر گرفته شد و در نهایت به دست همان دراویش به صورت خیلی فجیع به شهادت رسید.

Image title

 فتنه سال های ۷۷ و ۸۸ و دراویش سلسله ای بوده و از هم جدا نیستند

 نکته اشتراک فتنه های سال۷۸، ۸۸، ۹۶ و فتنه دراویش  را در چه می بینید؟

پدر شهید: ما نمی توانیم بگوییم که این فتنه ها از هم جدا هستند بلکه اینها به صورت سلسله ای و بخش بخش می باشند که سالها طراحی و مهندسی و در نتیجه عملیاتی می شوند و هربار هم دشمنان فکر می کنند که نظام جمهوری اسلامی ایران با این فتنه ها از بین خواهد رفت در حالیکه اینطور نیست و تا زمانی که این جوانان هستند، دشمن به هدف خود نخواهد رسید. این فتنه ها در داخل عملیاتی می شود اما مهندسی ، طراحی و سرمایه گذاری در خارج انجام می شود.‌کسانی که در داخل به دنبال ایجاد فتنه هستند بدانند که خواسته یا ناخواسته، آلت دست و بازیچه شرق و غرب قرار گرفته اند.

مادرشهید: هدف اصلی این فتنه ها براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.که به لطف خدا هیچ کدام از این آرزو ها محقق نخواهد شد و همگی به گور خواهند رفت.همچنان که قبلا به گور رفته اند.

بعد از شهادت فرزندمان، بسیاری از جوانان، فرزند انقلاب شدند

تاثیر خون فرزند شهیدتان در صلابت و شکوفایی نظام چیست و پیام این خون ها به دشمنان چه چیز می تواند باشد؟

پدرشهید: چند روز بعد از شهادت آقا محمدحسین، رهبر معظم انقلاب به منزل ما تشریف آوردند و فرمودند: درست است که داغ فرزند و غم از دست دادن فرزند خیلی سخت است اما این نوع شهادت ها در آینذه آثار و برکات زیادی خواهد داشت و همینطور هم شد. بعد از شهادت فرزند ما، بسیاری از جوانان هم سن و سال محمدحسین، فرزندان ما و انقلاب شدند. حتی کسانی که تا ان موقع هیچ فعالیت و نقش و سنخیتی  با انقلاب نداشتند. این همان جوشان بودن و تاثیرگذاری خون شهدا است و دشمنان بدانند هر یک شهیدی که خونش در راه نظام ریخته می شود، ثمره اش به وجود آمدن هزاران شهید دیگر خواهد بود. و خون شهدای دهه شصت و هفتاد خیلی تاثیرگذار تر از شهدای دوران اول انقلاب هستند.

مادرشهید: خون این شهید و همه شهدا ادامه خون شهدای کربلاست . همان طور که خون شهدای کربلا همچنان جوشان ، خروشان ، انسان ساز و زندگی ساز است ، خون شهدای ما هم به تبع خون شهدای کربلا همینطور می باشد.

Image title

محمدحسین بسیجی  پای کار در مقابله با فتنه ها بود

۹ دی۸۸ مردم به فتنه گران نشان دادند که کاری با دستگاه های امنیتی ندارند و خودشان در صحنه هستند

تحلیل شما از ۹ دی و حضور حماسی مردم در این روز و پیام این روز به دشمنان چیست و اگر خاطره ای از فرزند شهیدتان در رابطه با این روز به یاد دارید بفرمایید.

پدر شهید: آقا محمد حسین جزو بسیجیان قرارگاه ثارالله بود و در پنج سال آخر عمرش کلا در رابطه با فتنه و مسائل مرتبط با آن کار کرد و در تمامی شلوغی ها و تجمعات تهران بعنوان یک نیروی بسیجی حضور داشت. روزی نبود که در یک راهپیمایی شرکت نکند. در بحث ۹ دی ۸۸ مردم ثابت کردند که هستند و حد و مرز ها را مشخص کردند و به فتنه گران نشان دادند که کاری با حضور نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و سپاه ندارند و اگر لازم باشد همین مردم هستند که در مقابل فتنه گران قرار می گیرند.

مادرشهید: مردم ایران مردم فهیمی هستند و به موقع عمل می کنند. و خیلی صبور هستند و همه موضوعات را رصد می کنند و زیر نظر دارند اما زمانی که نیاز به حضور مردم باسد، حضور پیدا می کنند و به نحو احسن فتنه ها را از بین می برند.

Image title

محمد حسین به جوانان پیام داد نباید فقط در فاصله های دور دنبال شهادت گشت و در ۱۰۰۰ متری خانه نیز می شود شهید شد

محمدحسین به دنبال شهادت نبود به دنبال انجام وظیفه بود

با توجه به اینکه شهید حدادیان برای مبارزه با داعش و دفاع از حریم آل الله به سوریه رفته بود اما در نهایت به دست داعشی های داخلی به درجه دفیع شهادت نایل شد. به نظر شما ویژگی های این نوع شهادت چیست؟

پدر شهید: این کار عنایت خداوند بود که با روشن شدن چراغ راه شهادت ، برای جوانان پایتخت و شهرهای بزرگ ثابت شد که لزومی ندارد فقط در فاصله های دور دنبال شهادت گشت و در ۱۰۰۰ متری خانه خود نیز می شود شهید شد. برکت شهادت آقا محمد حسین هم زیاد بود و خیلی از جوانان تبریزی در فضای مجازی از بایت آمدن ما به تبریز ابراز خوشحالی کرده بودند. نقطه حایز اهمیت این می باشد که فاصله شهدایی مثل آقا محمد حسین با جوانان امروزی خیلی کم است و شاید همین جوانان چند مدت بعد به نوعی به شهادت برسند که تاثیرش به مراتب بیشتر از شهادت آقا محمدحسین باشد.
مادرشهید: محمدحسین به دنبال شهادت نبود به دنبال انجام وظیفه بود و همانطور که امام خمینی فرمودند: « ما مامور به تکلیف هستیم نه نتیجه» محمد حسین نیز یک جوان وظیفه شناس بود که بخوبی توانست به وظیفه اش عمل کند و نتیجه اش را هم دید.

Image title

مسئولین که آمدند و عکس گرفتیم و  تشریف بردند

مسئولینِ در خواب رفته، لیاقت دریافت پیام حضور رهبر انقلاب در منزل ما را ندارند

 موضع گیری مسئولین در خصوص فتنه دراویش چگونه بود و چه پیامی به مسئولین دارید که هنوز این فتنه ها را باور نکرده اند؟

پدر شهید: ما ممنون هستیم از مسئولینی که آمدند و « ما با آنها عکس گرفتیم» و تشریف بردند. ما اصلا با مسئولین کاری نداریم. تنها مردم هستند که برای ما اهمیت دارند. در طول این ۱۰ ماه بعد از شهادت آقا محمدحسین، همیشه در مراسم گرامیداشت فرزندمان بوده ایم. تشریف فرمایی رهبر عزیز به منزل ما  پیامی داشت که خیلی از مسئولینی که خود را به خواب زده بودند، لیاقت دریافت آن پیام را نداشتند اما مردم این پیام را بخوبی دریافت کردند. ما از مردم، بسیجیان و دانشجویان ممنون هستیم که بخوبی به وظیفه خود عمل کردند و ما مدیون مردم هستیم و هرچه داریم از مردم است از این جوانان که از همان روز اول در کنار ما بودند. ما هیچ انتظاری از مسئولین نداریم.

مادرشهید: اگر مسئولین گوش شنوا و چشم بینا داشتند، رهبر معظم انقلاب دائما مانند چراغ تابان راهنمایی و توصیه می کنند. متاسفانه هیچ کدام از مسئولین این چراغ را نمی بینند. از خدا می خواهیم همه ما را از خواب غفلت بیدار کند.


گفتگو: صابر عیسی پور

تنظیم: حمید وظیفه