تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۱۳

پای گفتگو با پدر و مادر اولین شهید فتنه 88 که اولین خیزش کنندگان 9 دی بودند؛

مسئولینی که فتنه را باور نکرده اند، خواهند دید پیروز نهایی کیست / خون فرزند شهیدم بعد از 7 ماه به جوش آمد

پدر شهید فتنه 88 گفت: در این کشور امام زمان(عج) و با رهبری امام خامنه ای، هزاران جوان انقلابی و بسیجی وجود دارد که دنباله رو حسین ما هستند و در محله ما نیز جوانان بسیاری وجود دارند که از نظام و انقلاب محافطت می کنند.

به گزارش تبریز بیدار ،  در جریان فتنه بعد از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سال 88 که توسط معترضین به نتیجه انتخابات و با همراهی دشمنان خارجی صورت گرفت؛ نزدیک به هشت ماه  خسارات زیادی به نظام وارد کردند. در جریان این آشوب های خیابانی تعدادی از جوانان  بسیجی به درجه شهادت نایل شدند.شهید « حسین غلام کبیری، اولین شهید فتنه 88 بود. وی  متولد سال 1370 در شهر ری تهران  و از بسیجیان فعال این شهر بود.آنچه خواهید خواند گفتگوی تبریز بیدار با پدر و مادر این شهید می باشد که به مناسبت گرامیداشت مراسم ۹ دی و پاسداشت شهدای فتنه به تبریز آمده بودند. 

شهادت در صف اول حفاظت

معرفی مختصری از فرزند شهیدتان و نحوه شهادتش بفرمایید.

پدر شهید: شهید حسین غلام کبیری از ۱۲ سالگی عضو بسیج بود و ۱۷ سالش بود که بعد از اتمام امتحانات در مدرسه ( ۲۱ خرداد 88) در مسایل اجرایی انتخابات درگیر بود ، چون به سن قانونی رأی دادن نرسیده بود، فقط در مسجد حضور داشت و بعد از اتمام رأی گیری و موقع شمارش آرا به حسین گفتند که چون به سن قانونی نرسیده ای، از مسجد خارج شود. به همین دلیل از مسجد خارج شد و تا پایان شمارش آرا در بیرون از مسجد ایستاده بود. وقتی که از نتیجه انتخابات مطلع شد،  به خانه برگشت تا استراحت کند.

روز یکشنبه 24 خرداد به میدان ولیعصر(عج) رفت و دوباره به خانه برگشت . روز بعد من خودم در خیابان مطهری حضور داشتم و یک عده را دیدم که با کلاه و مچ بند سبز جمع شده بودند. آقا حسین از صبح همان روز رفته  برگه ماموریت گرفته بود و به همراه دیگر دوستان بسیجی اش به سعادت آباد رفته بودند و کارهای مربوط به حفاظت را انجام می دادند که متاسفانه یکی از معترضین با سرعت بسیار بالا با خودرو به طرف مردم آمد و چون پسر ما در اول صف بود، مستقیم به این برخورد کرده بود.

Image title

صبح به ما گفتند که حسین در درگیری های دیشب زخمی شده است و ما رفتیم بیمارستان مدرس و دیدیم که وضعیت خوبی ندارد و به سختی نفس می کشد. وقتی از دکتر وضعیت را پرسیدیم گفت که اگر تا بعد از ظهر دوام بیاورد،می توانیم به اتاق عمل ببریمش که متاسفانه نتوانست دوام بیاورد و شهید شد.

هزاران جوان دنباله روی حسین ما هستند

تاثیر خون فرزند شهید شما در شکوفایی نظام و تداوم راه پرصلابت نظام چیست؟

پدر شهید : در کشور امام زمان(عج) و با رهبری امام خامنه ای، هزاران جوان انقلابی و بسیجی وجود دارد که دنباله رو حسین ما هستند و در محله ما نیز جوانان بسیاری وجود دارند که از نظام و انقلاب محافطت می کنند.

Image title

اولین کسی بودم که روز 9 دی 88 با در دست گرفتن عکس پسرم، به خیابان آمدم

پیام فتنه ۸۸ و روز 9 دی به دشمنان چیست؟

پدر شهید: همه مشت های گرده کرده ما، یک تو دهنی محکم به آمریکا است. ما دشمن خود را می شناسیم و به آنها اجازه نمی دهیم به کشور ما چپ نگاه کنند و از یک قطره خون شهید ما، چندین جوان دیگر به وجود می آید و ادامه دهنده راه شهید ما هستند.

مادر شهید: فتنه ۸۸ باید یک درس عبرتی برای دشمنان باشد که هرگز نمی توانند در این مملکت شهیدپرور و با رهبری امام خامنه ای و حضور بسیج و سپاه، کاری انجام دهند و هیچ وقت به خواسته های خود نخواهند رسید. من و پدر حسین اولین نفراتی بودیم که در روز 9 دی در محله خود با به دست گرفتن عکس حسین به خیابان آمده، به همه می گفتیم که خون حسین من به جوش آمده است. هیچ فردی نمی تواند در مقابل خون های ریخته شده شهدا به مملکت آسیبی بزند و تا اخرین قطره خون خودمان نیز در راه انقلاب و نظام از هیچ چیز دریغ نمی کنیم. یک شهید دادیم اما هزاران بسیجی دیگر وجود دارد. در طول این سالها هزاران بسیجی برای شهید ما مراسم می گیرند. در کدام کشور  مردم آن کشور تا این اندازه برای شهدا حرمت قائل هستند؟ آنقدر شهدا در بین مردم ایران ارزش دارند که دشمنان هرکاری هم بکنند، یک قطره خون شهید به زمین ریخته شود، کل مردم ایران به پا می خیزد.

Image title

مسئولینی که فتنه را باور نکرده اند، خواهند دید پیروز نهایی کیست

آنها راه خودشان را می روند و ما هم راه خودمان را

چه صحبتی با آن دسته مسئولینی که هنوز فتنه ۸۸ را قبول نمی کنند، دارید؟

پدر شهید: ما بعنوان خانواده شهدا خوب می دانیم و می بینیم که آن مسئولین چه می کنند و عملکردشان چگونه است. آخر سر هم مشخص می شود که کدام یک پیروز خواهیم شد. ما یا مسئولین!

مادر شهید: آن مسئولین نمی خواهند باور کنند اما مردم ایران بخوبی باور کرده اند و ما کاری با مسئولین نداریم. آنها راه خودشان را می روند و ما هم راه خودمان را.


گفتگو: صابر عیسی پور

تنظیم: حمید وظیفه