تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۱۹

در بیانیه دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند مطرح شد؛

جمع آوری طومار برای تطهیر چهره مش قربانعلی با تمسک به زور / از قوه قضائیه خواهان برخورد شدیدتر با عاملان خصوصی سازی‌های افسار گسیخته هستیم

بسیج دانشجویی دانشگاه سهند با انتشار بیانیه ای گفت: مطلع شدیم که افراد معلوم الحالی در تلاش‌اند تا برای آزادی قربانعلی فرخزاد از زندان که بزرگترین اخلالگران نظام مالی کشور در سال 97 است، به زور و تهدید طوماری را به امضای کارگران ماشین‌سازی تبریز برسانند.

به گزارش تبریز بیدار ،  کارخانه ماشین سازی تبریز یکی از کارخانجات در صنایع مادر محسوب می شود که چندی پیش   از سوی سازمان خصوصی سازی  در اختیار فردی به نام قربانعلی فرخزاد با قیمت 687 میلیارد قرار گرفت،  فرد مذکور بعد از قرار گرفتن در راس مدیریت ماشین سازی تبریز در سخنانی از حمایت از کارگران و تولید تاکید کرد، در جریانات افزایش نرخ ارز و  مبارزه با مفاسد اقتصادی معلوم شد که قربانعلی فرخزاد  یکی از متهمان ارزی است که در حال حاضر در بازداشت به سر می بر، موضوع اتهامی وی  دریافت 300میلیون  ارز دولتی به نرخ  4200تومانی  و فروش در بازار آزاد می باشد،  در همین حال چندی پیش احمدعلیرضا بیگی، در گفتگو با تبریزبیدار،  از عدم اهلیت صاحب کارخانه و آگاهی سازمان خصوصی سازی  از این موضوع، سخن گفت،  در همین حال، اخیرا نامه ای در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می دهد برخی افراد با جمع آوری طوماری سعی دارند چهره ای موجه  از قربانعلی فرخزاد معرفی کنند.

بسیج دانشجویی دانشگاه سهند با انتشار بیانیه ای  بر مقابله با به تاراج رفتن  بیت المال  و بر احقاق حقوق  کارگران این کارخانجات تاکید کردند. متن بیانیه بدین شرح است:

مطلع شدیم که افراد معلوم الحالی در تلاش‌اند تا برای آزادی قربانعلی فرخزاد از زندان که بزرگترین اخلالگران نظام مالی کشور در سال 97 است، به زور و تهدید طوماری را به امضای کارگران ماشین‌سازی تبریز برسانند.
چطور برای فردی که به گفته‌ی یکی از نمایندگان مجلس ۳۰۰میلیارد تومان رشوه به مقامات بانک مرکزی داده درخواست آزادی میکنید؟
و مایه‌ بسی تاسف است که نهادی که باید چشم و گوش نظام در هر مجموعه‌ای و پناه مستضعفین باشد خود از سردمداران این اقدام است.
درست است کارگران در برابر افراد زورگو و صاحب قدرت پناهی جز خداوند ندارند ولی خیالشان راحت دانشجویان این مرز و بوم مگر مرده باشند که دست زوری بخواهد آنها را علیه کشور و بیت المال بشوراند.
ما از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام مستضعفین خمینی(ره) آموختیم که اگر در برابر ابرقدرت‌هایی همچون آمریکا و شوروی به پشتوانه‌ی ایمان الهی بایستیم قطع به یقین در مقابل مستکبران داخلی نیز خواهیم ایستاد.
آقایان سازمان خصوصی سازی بگویید چه در پشت پرده میگذرد که اینطور در برابر پاسخگویی مقاومت می‌کنید؟مگر چه در این صنعت عظیم میگذرد که از هرگونه شفاف سازی هراسانید؟
بدانید قطعا آن دانشجویی که با خونش در ۱۶ آذر در برابر استکبار جهانی قد علم کرد و با خون خود جلوی صدام ملعون را گرفت، اجازه نخواهد داد بیت المال را آقایان به تاراج ببرند.

این طومار که توسط افرادی معلوم الحال درحال جمع آوری جهت وجهه بخشیدن به چهره‌ی سیاه خصوصی سازی این صنعت عظیم است و میخواهد به فردی که متهم به دریافت ۳۰۰ میلیارد ارز دولتی و پرداخت رشوه است فرصت تنفس و جولان بیشتر بدهد توسط ما دانشجویان محکوم است و از قوه قضائیه خواهان برخورد هر چه شدیدتر و سریع‌تر با عاملان این نوع خصوصی سازی‌های افسار گسیخته و مفسدین اقتصادی هستیم.

Image title


گفتنی است: ماشین سازی تبریز که واگذار شده است ۱۲۶ هکتار زمین کارخانه است و ۸ هزار ۸۳ هزار متر مربع زمین و ۴۰۰ اپارتمان دارد که ۸۳۵ میلیارد تومان پول زمین‌های اطراف کارخانه است. پول زمین‌های کارخانه و این واحد بیش از ۵۰۰۰ میلیارد است، حداقل ۵۰۰ ماشین در این کارخانه وجود دارد که تکنولوژی را وارد کشور کرده و مادر صنایع است که یک واحد ماشین آلات آن نیز ۱۰ میلیون یورو قیمت دارد که ۶۸۷ میلیارد تومان این کارخانه به فروش رفته است که فردی که این کارخانه را خریداری کرده کاملا نااهل بوده است

نظرات

IR

درود بر دانشجویان فهیم استان.

کارگر
IR

نااهلی تنها به این قربانعلی ختم نمی شود و ایضا کسانی که تنها کارخانه تولید ماشین افزار کشور یعنی ماشین سازی تبریز را در لیست واگذاری قراردادند نااهل و نامحرمند.

داوری
IR

درسته که کارخانه بلاتکلیف می باشد ولی فقط از مسئولین رده بالای نظام جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم وضعیت این کارخانه عظیم را خودشان تعیین تکلیف نمایند نه این نمایندگان مجلس که هیچ خاصیتی ندارند.و با اظهار نظرهای کاملا" غیر کارشناسی و یک طرفه مجموعه را به تنش نکشانند، و بزارند کارگران در این وضعیت اقتصادی که حقوقشان تقریبا"بموقع و کمی با تاخیر پرداخت میگردد زندگی نمایند. کارگران ماشین سازی در این چند سال گذشته واقعا" خیلی خسته شده اند لطفا بیشتر از این اذیتشان نکنید.