تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۴۳:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۲۰

واکنش پروین قدس به ادعای آشنا در گفتگو با تبریزبیدار؛

فرمانده وقت لشکر دستور داد صبح نشده تا اجاقلو عقب بکشید / نیروهای بعثی باور نمی کردند با این سرعت این همه نیرو منطقه را خالی کنند

پروین قدس، مستندساز و رزمنده لشکر ۳۱ عاشورا و از شاهدان عینی عملیات کربلای ۴ در گفتگو با تبریزبیدار در واکنش به ادعای آشنا گفت:فرمانده وقت لشکر دستور داد تا صبح نشده تا اجاقلو عقب بکشید.

بهزاد پروین قدس، مستندساز و رزمنده لشکر ۳۱ عاشورا و از شاهدان عینی عملیات کربلای ۴ در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص ادعای جعلی حسام الدین آشنا در خصوص  عملیات کربلای 4 گفت: امین شریعتی، فرمانده وقت لشکر عاشورا  به ما در تیپ دستور داد نیروها را برگردانید و بگویید تا صبح نشده با هر وسیله ای شده تا اجاقلو عقب بکشند. 

وی ادامه داد: اول باور نکردیم تا اینکه شهید احد مقیمی دستور را تأیید کرد و گفت عملیات لو رفته و با لباس غواصی یا بدون لباس و سلاح و با هر وسیله ممکن خود را به عقبه برسانند.

پروین قدس خاطر نشان کرد: بنده شاهد عینی بودم همان طور که عرض کردم دسته ای از ما رها شد، شهیدانی مثل محمدصادق جاویدی که با اشنوگل زیر آب به طرف «ابوالخصیب» در حرکت بودند در تنگه «ام الرصاص» با مانع برخورد کردند و هواپیماهای عراق انبوه منور ریختند و در همان لحظات که فرماندهان از لو رفتن عملیات خبردار شدند، دستور لغو و عقب نشینی دادند.

وی تشریح کرد: آخرین نفر بنده، منصور عزتی، احد مقیمی، سید فاطمی و ... با مقداری کالک و نقشه، راهی عقبه شدیم. نیروهای بعثی عراق باور نمی کردند با این سرعت این همه نیرو اعم از لشکر، یگان، واحدها بتوانند منطقه را خالی کنند فلذا صبح روز بعد فقط اخبار رجزخوانی بود که شنیده می شد و ارتش صدام  به حدی منطقه خالی را زیر آتش توپخانه حتی بمباران شیمیایی قرارداد که صدای انفجار تا سه روز تا چندین کیلومتر می آمد.

گفتنی است حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور اخیرا با نقل مطالبی در فضای مجازی به نقل از امین شریعتی، گفته بود علی رغم لو رفتن عملیات، فرماندهان قبول به لغو عملیات نمی کند.

نظرات

شهروند
IR

حسام الدین آشنا آیا یک روز هم سابقه حضور در جبهه را دارند؟