تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷:۳۱ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۲۳

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی ؛

اورژانس آذربایجان شرقی ۱۶ هزار و ۷۴۲ ماموریت تصادفی انجام داد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی گفت: در ۹ ماهه امسال ۱۶ هزار و ۷۴۲ ماموریت تصادفی توسط نیروهای این مرکز انجام شد.

به گزارش تبریز بیدار ، فرزاد رحمانی اعلام کرد: در ۹ ماهه سال جاری ۷۷ هزار و ۲۸۳ ماموریت تصادفی و غیرتصادفی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ استان انجام شد.
وی ادامه داد: از این تعداد ۶۰ هزار و ۵۴۱ مورد ماموریت غیرتصادفی بود.
وی افزود: ۵۰ هزار و ۵۵۶ ماموریت اورژانس استان در ۹ ماهه سال جاری در شهر تبریز و ۲۶ هزار و ۷۲۷ ماموریت در سایر شهرستان ها انجام شده است. از مجموع ماموریت های غیرتصادفی، ۴۲ هزار و ۷۳۹ مورد در تبریز و ۱۷ هزار و ۸۰۲ ماموریت در سایر شهرستان های آذربایجان شرقی انجام شد.
وی ادامه داد: از مجموع ماموریت های غیرتصادفی ۳۰ هزار و ۲۳۶ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۱۸ هزار و ۲۳۵ نفر نیز در محل درمان شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی افزود: ۱۶ هزار و ۴۲۶ نفر از مصدومان تصادفی به مراکز درمانی منتقل شدند و یک هزار و ۴۹۴ مصدوم نیز در محل درمان شدند.
وی ادامه داد: کارشناسان این مرکز مرگ ۲۴۶ نفر را در ماموریت های تصادفی و ۲ هزار و ۵۹ نفر را در ماموریت های غیر تصادفی در محل تایید کردند.
رحمانی اعلام کرد: نیروهای اورژانس استان در این مدت ۴ هزار و ۳۶۶ مورد ماموریت قلبی، ۶۴۵ مورد سکته مغزی، ۲ هزار و ۱۶۰ مورد مشکل تنفسی، ۲۸۵ مورد سوختگی، ۴۵۹ مورد نیز ماموریت مربوط به مسمومیت با مونوکسید کربن انجام دادند.