تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۱۴:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۴۱

عجیب اما واقعی؛

دعوای درون سازمانی درشهرداری تبریز / شکایت معاون از رئیس سازمان بخاطر یک پیام تلگرامی

ماجرا از یک پیام در گروه تلگرامی شروع شد و در آن مطلبی در خصوص اتمام ماموریت حمیدی، معاون فرهنگی شهرداری تبریز درج شده بود که امور حقوقی این معاونت شکایتی علیه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تنظیم کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، بر اساس گزارش یک منبع آگاه در شهرداری، در روزهای اخیر اقدام جالب توجه از سوی دو مدیر ارشد شهرداری تبریز مبنی بر شکایت از همدیگر صورت گرفته بود که ریشه آن در فضای مجازی و گروه تلگرامی شکل گرفته بود.

ماجرا از یک پیام در گروه تلگرامی شروع شد که ظاهرا گروه مربوط به کارکنان شهرداری بوده و در آن مطلبی در خصوص اتمام ماموریت حمیدی، معاون فرهنگی شهرداری تبریز درج شده بود که امور حقوقی این معاونت شکایتی علیه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری که گویا ادمین گروه بوده، تنظیم کرده است.

برای بررسی این موضوع جالب و کم نظیر، گفتگوی مجزایی با میکائیل نظری، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز بعنوان متشاکی و حجت الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری بعنوان شاکی داشته ایم.

پیام از یک کانال تلگرامی به گروه ارسال شده بود

میکاییل نظری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در این خصوص گفت:   یک گروه تلگرامی چند وقت پیش ایجاد شده بود که ادمین اصلی و ایجاد کننده گروه من بودم ولی پس از مدتی به دلایل فنی در حدود 2 هفته به فضای مجازی دسترسی نداشتم و پس از مدتی که دوباره حضور یافتم اداره این گروه تلگرامی از دسترس بنده خارج شده بود و توسط 6 نفر دیگر اداره می شد.

وی افزود: در همین 2 هفته ای که من در فضای مجازی حضور نداشتم شخصی ناشناس با ارسال  پیامی از یک کانال تلگرامی به همان گروه مذکور،  مطلبی را علیه حجت الاسلام حمیدی ارسال کرده بود. متن مطلب به این شکل بود که " آقای حمیدی 20 آذرماه ماموریت شما در معاونت فرهنگی شهرداری تبریز به پایان رسیده است و امیدواریم بقیه طول خدمتی خود را در سازمان دیگری انجام دهید."

نظری: باید قبل از هرگونه اقدام قضایی، مسئله حل می شد

دعوای درون سازمانی بازخورد مناسبی در بیرون ندارد

نظری خاطر نشان کرد: به دنبال درج این پیام در گروه تلگرامی، حجت الاسلام حمیدی بابت درج این پیام از من شکایت کرده است، در ضمن این خبر از یک کانال تلگرامی به نام "تبریز بزرگ" ارسال شده بود که فقط یک نفر عضو داشت، پلیس فتا طی تماسی، مرا از این موضوع آگاه کرد و من نیز با حضور در پلیس فتا از جزییات این شکایت مطلع شدم، این اتفاق مربوط به دوشنبه هفته گذشته است و پنج شنبه گذشته نیز پیامکی از جانب دادسرا به من رسید که اعلام شد پرونده شما به شعبه دادیاری ارجاع یافت.

وی گفت: شهردار تبریز و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر هم در جریان این ماجرا قرار داده ام، انتظار داشتم حجت الاسلام حمیدی قبل از هرگونه اقدام قضایی با بنده درباره این موضوع صحبت کند تا مسئله حل شود، دعوای درون سازمانی بازخورد مناسبی در فضای بیرون از سازمان ندارد، به همین خاطر بنده شخصا و بدون وکیل در دادگاه حاضر و از خودم دفاع خواهم کرد.

حمیدی: هرکسی حق دارد  نسبت به احقاق حقوق خود  اقدام کند

حجت الاسلام احمد حمیدی معاون فرهنگی شهرداری تبریز نیز در همین خصوص در گفتگو با  تبریزبیدار  گفت:  در فضای مجازی با درج مطلبی  علیه من، توهین شده بود که امور حقوقی سازمان با طرح شکایتی  درصدد پیگیری این ماجرا بر آمد، و پلیس فتا افرادی را که مرتبط با این موضوع هستند، احضار کرد.

وی افزود: هرکسی حق دارد  نسبت به احقاق حقوق خود  اقدام کند و معاونت حقوقی شهرداری  شکایتی در باب این موضوع مطرح کرد،  البته این شکایت نامه از شخص آقای میکاییل نظری نیست و نسبت به منتشر کنندگان آن موضوع می باشد تا حقیقت مشخص شود.

حجت الاسلام حمیدی خاطر نشان کرد: باید معلوم شود چه کسانی این مطلب توهین آمیز را منتشر کردند و از بابت این موضوع چه سودی می برند؟ همچنین باید دید چه کسانی از ماندن بنده در این معاونت متضرر می شوند و به همین خاطر مطلبی با عنوان توهن علیه من منتشر کرده اند.

گفتنی است تبریزبیدار این موضوع تامل برانگیز را تا تعیین نتیجه قطعی آن پیگیری می کند.