تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۲۴:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۵۳

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تبریز:

شهروندان نسبت به زباله‌های خطرناک رها شده در طبیعت حساس باشند/ بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی بر عهده‌ی سازمان پسماند نیست

اصغری گفت: دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بعد از بی خطرسازی، زباله‌های عادی بیمارستانی تبریز را به سازمان پسماند تحویل می‌دهند که آن‌ها را به روش مهندسی دفع می‌کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، علیرضا اصغری ، با بیان این‌که بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی بر عهده‌ی سازمان پسماند نیست، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل حفاظت محیط زیست استان بعد از بی خطرسازی، زباله‌های عادی بیمارستانی تبریز را به سازمان پسماند تحویل می‌دهند که آن‌ها را به روش مهندسی دفع می‌کنیم. 
  
وی، ضمن تکذیب ادعای رهاسازی زباله‌های خطرناک بیمارستانی در طبیعت، اظهار کرد: احتمال دارد به صورت موردی زباله‌ی بیمارستانی در طبیعت وجود داشته باشد ولی به طور گسترده نمی‌توان چنین زباله‌هایی را در طبیعت رها کرد و معتقدم محیط زیست و علوم پزشکی نسبت به این مسائل بسیار حساس هستند. 
  
مدیرعامل سازمان پسماند کلان‌شهر تبریز با بیان این‌که تمامی بیمارستان‌های تبریز مجهز به سیستم بی خطر سازی پسماندها هستند، گفت: اگر بیمارستانی بدون توجه به بی خطر سازی پسماندهای خود، آن‌ها را به صورت غیر اصولی رها کنند، قطعا با آن‌ها به طور قانونی برخورد جدی می‌شود.

وی با بیان این‌که نظارت بر روند دفع پسماندهای پزشکی بر عهده‌ سازمان حفاظت محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: شهروندانی که تصاویری از زباله‌های رها شده‌ی خطرناک بیمارستانی در طبیعت دریافت می‌کنند، حساس شوند و در راستای حفظ بهداشت شهری آدرس دقیق محل وجود زباله‌های خطرناک را به دستگاه‌های مسئول در این حوزه نیز گزارش دهند تا نسبت به بی مسئولیتی برخی افراد برخورد قانونی شود

منبع:ایسنا