تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۱۹:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۳۵۵۶

نائب رئیس شورای شهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار:

نمره ای بالاتر از صفر نمی توان به تبریز2018 داد / شهردار گزارش دهد 25 میلیارد در کجا هزینه شد

اندیش گفت: باتوجه به دلایل فوق و عدم اجرای برنامه های پیش بینی شده برای رویداد مهم تبریز2018 ،نمره ای بالاتر از صفر نمیتوان به تبریز2018 داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سونیا اندیش نائب رئیس شورای شهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار با اشاره با اتمام زمان رویداد فرهنگی تبریز2018 گفت: شهرداری تبریز مبلغ 25 میلیارد در ردیف بودجه خود مصوب کرده بود که با به پایان رسیدن این رویداد فرهنگی، در جلسه این هفته شورا از شهردار تبریز خواستار ارائه گزارشی درباره نحوه هزینه کرد این مبلغ شدم که البته این گزارش هنوز به دست من نرسیده است.

وقتی پای عمل می رسید کسی پیگیر کارها  نبود/ شهرداری متولی اصلی نبود
وی گفت: برخی از مدیران شهری زحمت کشیدند و این مهم را به نام تبریز ثبت کردند ، تبریز2018 رویدادی بود که مربوط به همه ارگان های اجرائی می شد، چراکه شهرداری متولی اصلی تبریز2018 نبود، تمام ارگان های اجرایی موظف بودند تا در برگزاری این رویداد فرهنگی، همکاری های لازم را داشته باشند، ولی متاسفانه هماهنگی لازم و برنامه راهبردی برای این موضوع وجود نداشت.
اندیش افزود: این عدم انسجام باعث شد تبریز2018 از اول فاقد برنامه و ساختار مدون شود، و از طرفی ، نیازمند همکاری ارگان های مختلف بود، در جلسات متعددی که برگزار می شد، همه به هماهنگی و همکاری تاکید می کردند ولی وقتی پای عمل و اجرا می رسید، کسی پیگیر کارهای تبریز2018 نبود.


اتوبان تبریز- اهر  چه ربطی به تبریز2018 داشت؟


نائب رئیس شورای شهر تبریز خاطر نشان کرد: برخی طرح ها و مصوباتی بودند که اصلا ربطی به تبریز2018 نداشتند، به طور مثال اتوبان تبریز،اهر که بیش از ۱۵ سال است در برنامه ی دولت قراردارد ، چه ارتباطی به این رویداد فرهنگی داشت؟ جذب گردشگر جزو اولویت در تبریز2018 بود که آن هم به طور کامل عملی نشد.

علی پرداخت  بالاترین میزان مالیات در استان، در تحقق بودجه های دولتی ناتوان هستیم


وی با اشاره به لزوم همکاری همه افراد و نهاد ها در تحقق 2018 تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید پیگیر مصوبات دولتی و تخصیص اعتبارات می شدند،چرا باید مترو شهرهایی همچون شیراز و اصفهان و مشهد راه اندازی شود ولی مترو تبریز بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال هنوز به پایان خط یک خود نرسیده است،سهم دولت در این دست از پروژه ها به طور کامل پرداخت نشده است.چرا باید اعتبارات راه های مواصلاتی پرداخت نشود؟با اینکه آذربایجان شرقی جزو استان هایی است که بالاترین میزان مالیات ها را پرداخت می کند ولی در تحقق بودجه های دولتی و ملی ناتوان هستیم.نقش نمایندگان مجلس در تخصیص بودجه ی استانی مورد نیاز پروژه های ملی،چقدر بوده است؟ چرا این برنامه ها را به رویداد تبریز ۲۰۱۸ ربط دادند؟ شاید آسان تر از این راه برای عدم پاسخگویی به مطالبات مردم،وجود نداشته!!!

آیا مغازه های تبریز از  وجود گردشگر تا ساعاتی از شب مملو از مشتری بود؟

اگر در جذب گردشگر درست عمل می شد، شاهد  صف کشیدن جوانان در صحن شورا برای اشتغال نبودیم

وی یادآور شد:گزارش برنامه ها و اقداماتی را که انجام داده اند را ارائه دهند تا مردم ببینند چه کارهایی انجام شده است،کدام گردشگر به تبریز آمده؟کدام یک از مراکز رفاهی و هتل ها پر شد، آیا مغازه های تبریز به علت وجود گردشگر تا ساعاتی از شب مملو از مشتریان بود؟اگر در جذب گردشگر به طور صحیح عمل می کردیم بخشی از مشکلات اشتغال جوانان نیز حل شدنی بود.ورود گردشگر به یک شهر یا کشور می تواند نقش به سزایی در کاهش آمار بیکاری داشته باشد. اگر همه این ها عملی می شد دیگر شاهد  صف کشیدن جوانان در صحن شورای شهر برای حل مشکل اشتغال نبودیم.


نائب رئیس شورای اسلامی تبریز گفت: باتوجه به دلایل فوق و عدم اجرای برنامه های پیش بینی شده برای رویداد مهم تبریز2018 ،نمره ای بالاتر از صفر نمیتوان به تبریز2018 داد!

نظرات

حامدی
IR

فرار به جلو یعنی این.....خانم اندیش خودتان باید پاسخگو باشید

حسین
IR

یکی به این خانوم بگه خود شما بیایین بگین ببینیم 70 میلیارد اعتباری که قرار بود از طرف دولت تخصیص داده بشه چی شد؟