تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ۰۰:۳۶:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۷۳۶۰۴

در گفتگو با فیلمساز تبریزی مطرح شد:

تغییر نام فیلم ارسباران به قره داغ / اولین اکران در جشنواره استانبول خواهد بود

اصغری تهیه کننده و کارگردان فیلم ارسباران در گفتگو با تبریز بیدار ، از تغییرنام این فیلم به قره داغ خبرداده و گفت: ان شاءالله اولین حضور فیلم در جشنواره بین المللی استانبول خواهد بود.

جلیل اصغری تهیه کننده و کارگردان فیلم ارسباران در گفتگو با  تبریز بیدار ، از تغییرنام این فیلم به قره داغ خبرداده و اظهار داشت:  با توجه به اینکه این منطقه در اقصی نقاط با نام قره داغ مشهور است و دقیقا محتوای فیلم مربوط به آن منطقه می‌باشد لذا بر آن شدم جهت احترام به رشادت‌های مردان غیورقره داغ نام فیلم را به قره داغ تغییر دهم.

Image title

وی در خصوص اکران فیلم افزود: از آنجایی که کار تدوین فیلم زمان طولانی را سپری کرده، ان شاءالله  اولین حضور فیلم در جشنواره بین المللی استانبول خواهد بود که آوریل هر سال(فروردین)  در ترکیه برگزار می شود.

این کارگردان سینما و تلویزیون خاطر نشان کرد:  در صورت حمایت سازمان های مربوطه، این فیلم را  در تبریز، تهران و استان های ترک نشین اکران خواهیم داشت.

گفتنی است  فیلم مستند ارسباران ویژه معرفی شهرستان اهر با حضور هنرمندانی از شهرهای تبریز و اهر تولید می شود.

در این فیلم بازسازی حمله قشون روس به منطقه تا انقلاب مشروطه و در ادامه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین معرفی شرایط کنونی جاذبه های گردشگری، توسعه فرهنگی و هنری و اقتصادی و صنعتی شهرستان اهر پرداخته می شود.